Fookuses eri: väliskomisjoni raport võimaldab süüdistada kõiki võimukriitilisi jõude seotuses Venemaaga

Hiljuti avaldatud riigikogu väliskomisjoni raport Venemaa võimalikust sekkumisest valimistesse iseloomustab üldsõnalisus, mida ära kasutades võib kõiki valitsuskriitilisi jõude lüüa sama mütsiga, süüdistades neid Venemaa mõjutustegevuse agentideks. “Fookuses” erisaates analüüsivad raportit Markus Järvi ja Varro Vooglaid.  

Riigikogu väliskomisjon esitles avatud istungil Keit Pentus-Rosimannuse eestvedamisel kokku pandud raportit „Valmisolek tõrjuda valimistesse sekkumist lääneriikide näitel“, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu Venemaa sekkumisele eelseisvatesse riigikogu valimistesse ning Euroopa Parlamendi valimistesse.

Varro Vooglaid ja Markus Järvi kommenteerivad raportit Objektiivi perspektiivist, mida on juba korduvalt, ent alusetult, häbimärgistatud Venemaa infooperatsioonide edastajaks või Kremli kasulikuks idioodiks.

On selge, et raporti üldsõnalisus ja konkreetsuse puudumine võimaldab valitseval kildkonnal oma senist Vene-kaardi retoorikat jätkata, luues õhkkonna, kus kõiki valitsuse ja Euroopa Liidu kriitikuid võib ilma tõenditeta süüdistada ähmases seotuses Venemaa mõjutustegevusega.

Kui demokraatlikus ühiskonnas häbimärgistatakse diskussiooni teine osapool automaatselt vaenuliku võõrriigi käsilaseks, oleme teel vaikiva ajastu suunas, tõdevad saate autorid.

Vaadake lisa videost!

AITA OBJEKTIIVI MISSIOONIL JÄTKUDA!

Tee oma annetus kohe täna! Oluline on iga annetus, sõltumata summast!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.