Saates "Fookuses" arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid rahvusringhäälingu kallutatuse teemal, mille tõi arutelu keskpunkti Martin Helme kiri ERRi nõukogu liikmena. Helme nõudis valimistejärgsel ajal ebaprofessionaalsust ja ERRi seadusest tulenevate kohustuste mittetäitmist demonstreerinud töötajate vastutusele võtmist.   

"Kas juhatus kavatseb taas, nagu tavapäraselt, käsi laiutada ja öelda, et ups, proovime tulevikus paremini. Või on plaanis oma totaalset kallutatust ja ebaprofessionaalsust demonstreerinud töötajad eetrist maha võtta? Kaua kavatsetakse jätkata seaduse nõuete mitte täitmist ja organisatsiooni tõsiseltvõetavuse ning usaldusväärsuse põhja laskmist," küsis Helme ERRi nõukogule saadetud kirjas.

Helme kirjale järgnes hukkamõistulaine paljudelt meediategelastelt, kes nägid nõudmises ähvardust ja surveavaldust vabale ja sõltumatule ajakirjandusele.

Vooglaiu ja Järvi hinnangul on ERRi kallutatus pahemliberaalse maailmanägemuse suunas ilmne ning seda on märganud ka paljud peavoolu ajakirjanikud ise, nagu näiteks Priit Pullerits.

Selle asemel, et probleemi eitada, peaks ERR vaatama peeglisse ja tunnistama oma ilmselget kallutatust ning ERRi seadusest tulenevate nõuete – nagu uudistekajastuse ja saadete mitmekülgsuse, tasakaalustatuse, sõltumatuse ja korrektsuse – mitte täitmist.

Kuulake lisa saatest!