Ühiskonnauuringute Instituudi uuringu kohaselt usub 35% inimestest, et prokuratuur ja KAPO ajastasid valitsuse tagasiastumiseni viinud korruptsiooniskandaali avalikustamise vahetult enne abielureferendumit eesmärgiga see nurjata. See on väga kõnekas number, kuna räägib sellest, et üle kolmandiku Eesti kodanikest ei usalda mh riigi põhiseadusliku korra kaitseks rajatud jõustruktuuride tegevust, leiavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates "Fookuses".

35% inimestest arvab, et prokuratuur ja KAPO ajastasid valitsuse vahetuseni viinud korruptsiooniskandaali avalikustamise vahetult enne abielureferendumit üksnes selleks, et seda nurjata. 52% peab seda väidet siiski pigem või üldse mitte tõenäoliseks, tuleb välja Ühiskonnauuringute Instituudi hiljutisest kiiruuringust. 

Kuigi peavoolumeedia on uudist kajastanud vastupidises võtmes, rõhutades eelkõige nende arvu, kes jõustruktuuride sekkumisse ei usu, on uuringust välja tulnud number siiski on väga kõnekas.

See räägib sellest, et üle kolmandiku Eesti kodanikest ei usalda riigi põhiseadusliku korra kaitseks rajatud jõustruktuuride tegevust, leiavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates "Fookuses".

Vaadake lisa saatest!