Soome rahvasaadiku ja endise siseministri Päivi Räsäneni riiklik tagakiusamine selle pärast, et ta kaitseb kristlikku abielukäsitlust ning nimetab homosuhteid patuks, paljastab avalikult diktatuurilisi vorme omandava “liberaalse demokraatia” palge, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”.  

Kristlike demokraatide rahvaesindaja ja endise siseministri Päivi Räsäneni suhtes algatati eelmisel aastal kaks kriminaalmenetlust. Soome peaprokurör on süüdistanud Räsäst vihakõnes ja vähemuste vastase vaenu õhutamises.

Esimene süüdistus puudutas Räsäneni möödunud kevadel tehtud Twitteri postitust, kus rahvasaadik kritiseeris asjalikult ja napisõnaliselt Soome evangeelse luterliku kiriku seotust homoparaadiga, teine aga 16 aastat tagasi välja antud pamleftti „Ta lõi nemad meheks ja naiseks“, milles Räsänen kaitseb kristlikku abielukäsitlust.

Räsäneni juhtumit hinnates näeme, kuidas toimib maailmavaateline diktatuur, mis ähvardab kriminaliseerida viisakalt esitatud tervemõistuslikud seisukohad, nagu kristliku ja loomuliku abielukäsitluse, milles abielu nähakse mehe ja naise vahelise elukestva liiduna.

“On hämmastav, uskumatuna tunduv kogemus sattuda politseisse ülekuulamisele Piibli õpetuse asjus riigis, millel on pikk sõna- ja usuvabaduse traditsioon. Sellekohaseid uudiseid oleme harjunud nägema hoopis teistsuguste riiklike moodustiste puhul, näiteks kui jutt on Põhja-Koreast või endises Nõukogude Liidus valitsenud oludest. Sõna- ja usuvabadus on demokraatia nurgakivid,” tõdes Räsänen hiljuti sotsiaalmeedias.

Räsäneni kaasus peab olema silmi avav ka Eestis. Sellest näeme, kui kaugele hullumeelsuses revolutsiooniline režiim kavatseb minna ja kui jultunult ta meie sõna- ja usuvabadust jalge alla kavatseb tallata, kui me kodanikena sellele otsustavalt vastu ei seisa, räägivad saate “Fookuses” autorid.

Vaadake lisa saatest!

Päivi Räsänen ülekuulamisel – kas Soomes muutub kristlik abieluõpetus illegaalseks?

Päivi Räsänen: uus ülekuulamine politseis tekitab minus muret sõna- ja usuvabaduse pärast