Käesoleva nädala reedel 12. veebruaril möödub kuu aega KAPO ja prokuratuuri operatsioonist, mille tulemusel kukkus valitsus ja nurjus abielureferendum. Kuna jõustruktuuridelt pole senini kostunud ühtegi veenvat selgitust, miks oli vaja protsessiga välja tulla päev enne abielureferendumi otsustavat hääletust, korraldame KAPO ja prokuratuuri ees piketi, millega nõuame selgitust. Saates "Fookuses" kommenteerivad meeleavalduse korraldamiseni viinud asjaolusid Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Pikett algab kell 13.00 KAPO peakorteri juures aadressil Toompuiestee 3 ja jätkub kell 13.45 riigiprokuratuuri ees aadressil Wismari 7.

Pikett korraldatakse 12. veebruaril, kuna sel päeval möödub kuu aega 12. jaanuarist ehk päevast, mil KAPO ja riigiprokuratuur tulid välja korruptsioonikahtlustustega, mis sillutasid teed valitsuse lagunemisele ja seekaudu ka abielureferendumi nurjamisele. Ühtlasi on kuupäev sümboolne, kuna 12. märtsil 1934 toimus Eestis Pätsi, Laidoneri ja Rei riigipööre.

Jõustruktuuridelt pole senini kostunud ühtegi veenvat selgitust, miks oli vaja korruptsioonikahtlustustega välja tulla päev enne abielureferendumi otsustavat hääletust.

Saates "Fookuses" kommenteerivad meeleavalduse korraldamiseni viinud asjaolusid Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!