Fookuses: Udo Ulfkotte “Ostetud ajakirjanikud” on kirstunael sõltumatu ajakirjanduse valele

17 aastat Frankfurter Allgemeine Zeitungi poliitikatoimetajana töötanud Udo Ulfkotte raamat “Ostetud ajakirjanikud” pakub haruldase sissevaate peavoolumeedia telgitagustesse, purustades samal ajal müüdi sõltumatust ja objektiivsest ajakirjandusest, tõdevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Eelmise aasta lõpus ilmus eestikeelses tõlkes Saksa ajalehe Frankfurter Allgemeine Zeitungi pikaajalise poliitikaajakirjaniku Udo Ulfkotte raamat “Ostetud ajakirjanikud”, mis heidab valgust peavoolumeedia kulisside tagusesse maailma.

Raamatust paljastuv pilt purustab lääne sõltumatu ja objektiivse ajakirjanduse müüdi, näidates, kuidas Saksamaa ajakirjandusse on aastakümnete vältel sekkunud CIA poolt kontrollitud transatlantilised organisatsioonid ja väljaannete olulisi otsustajaid ühendav kulissidetagune võrgustik.

Saates “Fookuses” loeme kolm aastat peale “Ostetud ajakirjanike” kirjutamist südamerabandusse surnud Ulfkotte raamatu eestikeelset tõlget ning tõmbame paralleele ka kodumaise ajakirjanduspildiga.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.