George Soros: Trump süvendab Euroopa Liidu “eksistentsiaalset kriisi”

George Soros närib küüsi, kuulates ökonomistide ettekandeid konverentsil ""Väljudes majanduskriisist" New Yorgis 2009. aasta 20. veebruaril. Foto: Scanpix

Miljardär George Soros ütles ajalehele Washington Post antud intervjuus, et “Euroopa Liit on eksistentsiaalses kriisis. Kõik, mis valesti võiks minna, on valesti läinud.”

Et kriisist välja vingerdada, on Euroopa Liidul “tarvis end taasleiutada,” vahendab ZeroHedge.

Seejuures selgitas miljardär, et “Ameerika Ühendriigid, omalt poolt, on Euroopa Liidu probleemid hullemaks ajanud.”

Sest “ühepoolselt 2015. aasta Iraani tuumadiilist taganedes on Donald Trump faktiliselt hävitanud atlandiülese alliansi.

See on lisanud survet niigi [vaenlastest] ümberpiiratud Euroopa Liidule.

See pole enam kõnekujund – öelda, et Euroopa on eksistentsiaalses ohus. See on karm reaalsus.”

Ning nagu väidab Soros, on president Trump “see ülim nartsissist,” kes oleks oma nartsissismi nimel nüüd “valmis hävitama maailma.”

Hillary Clintonist oleks “väga hea president saanud,” kuid too ei osanud kahjuks eriti hästi kampaaniat pidada ning “oli liiga koolipreililik,” kurtis Soros.

Nii kippus Clinton “inimesi õpetama… selle asemel, et neid kuulata,” ütles Soros, kellega seotud organisatsioonid toetasid “koolipreilit” ligikaudu 15 miljoni dollariga.

Samal ajal kogeb Soros vastutuuli lombi taga, kus pead on tõstnud “populism” ja rahvuslus. Juba on Avatud Ühiskonna Fondi esindused välja visatud nii Venemaalt kui Ungarist.

Siiski ei kavatse Soros pensionile siirduda, vaid plaanib liberalismi võidu nimel veelgi kõvemini pingutada.

“Mida suurem on oht, mida suurem ähvardav häda, seda rohkem kogen ma kohust sellele vastu astuda,” sõnas Soros. “Seega, selles mõttes, pingutan ma poole kõvemini.”

Soros (87) kandis Avatud Ühiskonna Fondile üle vaat et kogu varanduse

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!