Antifa aktivist Andrew Banta. Foto: kuvatõmmis politsei videost

Wisconsini politsei arreteeris 23-aastase antifa aktivisti Matthew Banta, kes suundus parajasti meeleavaldusele, kaasas leegiheitja, suitsugranaadid ja ilutulestikuraketid. Arreteerimisel viskus Banta asfaldile maha, hakkas nutma ja tõmbus looteasendisse, vahendab The Blaze.

Kohaliku politsei sõnul anti neile teada, et grupp kiivreid kandvaid valgenahalisi inimesi liigub protestiürituse suunas, kaasas kaikad ja pesapallikurikad.

“Ma ei tea, et keegi tuleks protestiüritusele pesapallikurikaga muul eesmärgil, kui kuritegusid korda saata,” rääkis politseijuht.

Asja uurima läinud politseinikud nägid nelja kiivrites isikut, kellest üks kandis militaarses stiilis rõivaid ja antifa lippu. Kamp jooksis politseid nähes minema, kui lippu kandnud Banta saadi kätte. Töinav Banta asus politseinikku ka vägivallas süüdistama.

Asja teeb eriti kurioosseks see, et antifa ringkondades “punase komandörina” tuntud Banta oli juba juulis varasemalt arreteeritud, kui ta üht politseinikku laetud püssiga sihtis ja teda hammustas ning jalaga lõi. Banta kandis kaasas tervelt 117 padrunit ning suurt nuga. Noorele aktivistile esitati toona hulk tõsiseid süüdistusi, kuid ta lasti 10 000 dollari suuruse kautsjoni vastu siiski vabadusse.

Toimetas Jaanus Vogelberg