Oma ideoloogilisi juuri ma parlamendi spiikrina ei unusta ja Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) ma distantseeruda ei kavatse, kuna nendele väärtustele tuginedes on EKRE valijad mind usaldanud ning need kuuluvad lahutamatult selle juurde, kes ma olen, räägib hiljuti riigikogu esimeheks ehk riigi teiseks meheks valitud Henn Põlluaas Objektiivile.

"Minult on küsitud, kas parlamendi töö eest vastutavana kavatsen distantseeruda Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, kuna riigikogu esimehe töö võtab kogu aja ära ja pead olema kõigest üle, ent minu vastus on olnud selge: ei kavatse," märgib vastne riigikogu esimees Henn Põlluaas Objektiivile.

"Mind on valitud EKRE toetajate poolt EKRE nimekirjas. Ma olen EKRE liige ja aseesimees ning kõik need väärtused ja seisukohad kuuluvad lahutamatult selle juurde, kes ma olen. Neist ma ei kavatse loobuda," kinnitab Põlluaas.

"Loomulikult on spiikri töö siiski erinev kui erakonna töö ja ma pean seisma parlamendi toimimise eest ja Eesti eest laiemalt, ent oma nö ideoloogilisi juuri ma loomulikult ei unusta," räägib verivärske parlamendi spiiker Objektiivi stuudios.

Kuulake lisa videost!