Inimesed Louvre'i muuseumi järjekorras 01.03.2020. Foto: Scanpix

Leviva koroonaviiruse tõttu ei avatud möödunud pühapäeval Pariisis ühte maailma kuulsamat Louvre’i muuseumi. Põhjuseks toodi töötajate pelgus haiguse ees, mille võivad kaasa tuua muuseumi päevas külastavad kümned tuhanded turistid.

Louvre’i eelmise aasta 9,6 miljonist külastajast oli pea kaks kolmandikku pärit välismaalt. Päevas külastab Pariisis asuvat muuseumi mitukümmend tuhat inimest, vahendab AP.

Louvre’i töötajate ametiühingu esindaja Andre Sacristini sõnul on töötajad mures, sest muuseumi külastajad on pärit kõikjalt maailmast.

“Risk on väga, väga, väga suur,” rääkis Sacristin AP ajakirjanikule telefoniintervjuus. Kuigi täna pole muuseumi 2300 töötaja seas teada ühtegi haigestumisjuhtu, on see ametiühingutegelase sõnul “ainult aja küsimus”.

Muuseumi poolt avaldatud lühikeses teadaandes viidati, et peale töötajate viiruse ennetamise teemalist koosolekut otsustati pühapäeval muuseumit mitte avada.

Kui muuseumis alles arutati, kas näitusesaalid avada või mitte, ootasid tuhanded inimesed ukse taga tunde järjekorras ja alles hiljem anti teada, et muuseum jääb suletuks.

Prantsusmaa valitsus keelas laupäeval kõik suuremad kui viie tuhande inimesega kogunemised siseruumides.

Sacristini sõnul süvendas selline suurte kogunemiste keeld muuseumitöötajate kartusi ja turvatundele ei aidanud kaasa ka Põhja-Itaaliast pärit muuseumitöötajad, kes tulid järele Louvre’i ajutise näituse tarbeks laenuks antud Leonardo da Vinci kunstiteostele.

Pühapäeval oli Itaalias teada 1700 koroonaviirusesse haigestumisjuhtu, mida on 600 võrra rohkem kui laupäeval. 34 inimest on Itaalias haiguse tõttu surnud.

Prantsusmaal oli pühapäeval teada 130 haigestumisjuhtu, mida on 30 võrra rohkem kui laupäeval. Haigestumistest koroonaviirusesse on andnud teada rohkem kui pooled Prantsusmaa piirkonnad, kaksteist inimest on terveks saanud ja kaks inimest on surnud.

Esmaspäeval peetakse Louvre’is ametiühingu esindajate ja juhtkonna vahel viiruse teemal koosolek, kus otsustatakse, kas muuseum avada või mitte. Sacristini sõnul peaks hakkama muuseumi külastajatele tegema töötajate kaitsmise eesmärgil tervisekontrolle ja kui mõni haigusjuhtum leitakse, siis tuleb muuseum sulgeda.

Toimetas Karol Kallas