Twitter tahab, et me oleksime informeeritud ja saaksime asjadest (õigesti) aru. Foto: Scanpix

Twitter on pidanud tähtsaks tuletada kõikidele meelde, et Donald Trump valiti Ameerika Ühendriikide presidendiks Venemaa mõju tõttu.

Nii läkitaski Twitter läinud laupäeval meili 677 775 kasutajale, kes järgisid, edastasid või “laikisid” valimiste ajal sisu, mis pärines mõnelt väidetavalt Vene valitsuse poolt kontrollitud trollifarmilt Internet Research Agency (IRA).

Kõnealused valimised leidsid mäletatavasti aset üle-eelmisel aastal.

“Kallis Mark Dice,” algab kiri, mille Dice koos kahe naerunäoga teistelegi edastas.

”Osana meie hiljutisest tööst mõistmaks Venemaaga seotud tegevust Twitteris 2016. aasta USA presidendivalimistel oleme me tuvastanud ja peatanud hulga kontosid, mis olid potentsiaalselt seotud … Vene valitsusega seotud organisatsiooni … IRA propagandakatsega.

Lähtuvalt meie pühendumisest läbipaistvusele saadame me sulle selle meili, sest meil on põhjust uskuda, et sa kas järgisid mõnda neist kontodest või saatsid selle edasi või märkisid selle meeldivaks valimisperioodi vältel. See on puhtalt sinu informeerimiseks ega ole seotud murega sinu konto turvalisuse pärast.

Me jagame sinuga seda informatsiooni, et sa saaksid nende kontode kohta ja Vene propagandakatsete olemuse kohta rohkem teada.”

Siinkohal lisas Twitter lingi, kust saab näha hoiatavaid näiteid kõnealusest mõjutustegevusest. Näiteks:

Twitter lubab alanud aastal veelgi valvsam ja tublim olla.

Vähemalt ühel korral juhtus meil minema konto omanikule, millist valimiste ajal veel olemas ei olnud.

Koos 3814 IRAga seostatud kontoga on Twitteri sõnutsi Venemaaga seotud siiski vaid 50 258 kontot ehk 0,016 protsenti Twitteri kontode koguarvust.

Nagu Twitter oma blogis ka tunnistab, on tegemist “väga väikese murdosaga” nende platvormil toimunud liiklusest 2016. aasta valimiste künnisel.

Paljastatud: Venemaa panustas Brexitisse 73 penni