Joe ja Hunter Biden USA Delaware'i osariigi sõjaväelennuväljal, 11.06.2024 Foto: Scanpix

Breitbarti poliitikauudiste toimetaja Emma-Jo Morris võtab kokku Joe Bideni poja Hunter Bideni kolmes relvakuriteos süüdi mõistmise tagamaad. Tegemist on palju jõhkramate kuritegude varjamise operatsiooniga.

Ameerika Ühendriikide demokraadid, progressiusuline üldsus ja korporatiivne meedia saavad kuulutada: mitte keegi pole seadustest kõrgemal. Hunter Bideni süüdimõistmine aitab varjata ühelt poolt nii Bidenite klanni Joe mõjuvõimuga kauplemist kui teiselt õigustada president Donald Trumpi New Yorki demokraatide kohtu süüdimõistmise poliitilist tsirkuseetendust.

Hunter Bideni süüdimõistmise aluseks on tema 2018. aastal ebaseaduslikult ostetud relv. Samal ajal pole aastate jooksul võetud midagi ette ajakirjanduse ja kongressi järelvalvekomisjoni poolt välja kaevatud mäekõrguse tõendite-süüdistuste kuhjaga, mis paljastab üdini korrumpeerunud perekonna Joe Bideni mõjuvõimuga kauplemise, Ameerika Ühendriikide maha müümise Hiinale ja Venemaale ning jõhkra Ukrainaga seotud korruptsiooni. Selle kõrval on narkosõltlasest "esimese poja" relvaseikluste kahju ühiskonnale olematu. 

Ameerika Ühendriikide korporatiivne meedia ja demokraatide aktivistid tõmbasid mõne minuti jooksul peale Hunter Bideni süüdimõistmist käima saed: "Ameerika õigussüsteemi pidupäev", "Seaduse ees on kõik võrdsed" ja "Joe Biden on õigusriigi kehastus". Viimane lubas, et ta ei kasuta oma poja suhtes presidendi armuandmise õigust. 

Seda kõike tehakse varjamaks, kuidas Hunter organiseeris oma Hiina Rahvavabariigi ja Ukraina klientidele kokkusaamisi isaga, kui too oli Barack Obama valitsuse asepresident. Selle juures ta ei registreerinud ennast väljsagendina ja vältis nii sellega seotud aruandlust ja järelvalvet.

Siis on avalikkusele teada e-kiri, milles Hunter Biden kirjutab, et oma Hiina RV energiaettevõttelt CEFC saadud rahalt peab ta maksma "kümme protsenti suurele ninale". Bidenite äripartnerid kinnitavad, et "suur nina" on Joe Biden.

Tähelepanu pööratakse avalikuks saanud tõigale, et Hunter Biden suitsetas "iga 20 minuti järel golfipalli suuruseid crack-kokaiini tükke" ja mäng käib selle ümber, nagu sõltlasele peaks kaasa tundma.

See on sõltuvuse lugu, mis Ameerika Ühendriikides on nii igapäevane. Mõjuvõimuga kauplemine ja korruptsioon on selle kõrval ainult Venemaa väärteave – räägivad demokraadid tänaseni.

Hunteri lugu on lugu uimastitega seotud isiklikust tragöödiast ja kuidas ta andis oma saatuse kahetsedes õigusemõistmise kätte. Niisugune häving on tabanud paljusid USA perekondi. Isegi presidendi pere pole jäänud puutumata.

Ehk: esimene poeg mõisteti süüdi suhteliselt kerges kuriteos, mille põhjuseks oli sõltuvus. See on kurb lugu ja peab kaasa tundma. Jätke ta ometi rahule.

Toimetas Karol Kallas