Donald Trump Nigel Farage'ile 24. augustil oma kampaaniakoosolekul sõna andmas. Foto: Scanpix

Väidetavalt on USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uuringutesse Kremli ja Donald Trumpi "kampaaniakoostöö" osas haaratud endine Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) liider ning Brexiti käilakuju Nigel Farage.

Nagu kirjutab viitega "uurimisega kursisolevatele allikatele" pahempoolne Briti leht The Guardian, tuleneb FBI huvi Farage'i vastu nimetatud isiku suhetest isikutega, kes on seotud nii Trumpi kampaania kui WikiLeaksi asutaja Julian Assange'iga.

Mäletatavasti käis Farage Assange'il märtsikuus Londonis Ecuadori saatkonnas külas.

"Muuhulgas on luureteenistuse uurijad vaadanud selliseid asju nagu kokkupuutepunktid ja kaasatud isikud," olevat öelnud üks allikatest.

"Kui trianguleerida Venemaad, WikiLeaksi, Assange'i ja Trumpi liitlasi, siis kogub kõige rohkem punkte Farage," vahendab ZeroHedge.

Praeguse seisuga Farage'i õigusrikkumises ei süüdistata ning käimasolevas uurimises ei ole ta ei kahtlusalune ega sihtmärk.

Aga huvipakkuva isikuna võib tal uurijate arvates olla informatsiooni uuritavate asjade kohta ning seepärast võeti ta arvatavasti ka luubi alla.

"Ta on otse kõigi nende suhete keskel. Ta tuleb esile ikka ja jälle. Talle pööratakse palju tähelepanu," pulbitses üks allikas.

FBI jopes isik silmitsemas taamal kõrguvat mäge. Foto: Wikimedia Commons