Endine president Ilves väidab Twitteris, et hea tuju märk, mida ta ka ise on teinud, on rassistlik. Foto: Facebook'i kuvatõmmis

Endine president Toomas Hendrik Ilves süüdistab Twitteris EKRE ministreid Martin ja Mart Helmet ametisse vannutamisel rassistliku käemärgi tegemises, kuigi on varasemalt ka ise täpselt samasugust märki teinud.

Ilves jagas eile säutsu, milles väidab kindlas kõneviisis, et Eesti rahandus- ja siseminister Martin ja Mart Helme tegid eile parlamendi ees ametivannet andes valge ülemvõimu märgi.

Postituse alla ilmus aga kiiresti palju kriitilisi kommentaare, milles selgitati, et tegemist pole tegelikult mingi rassistliku käemärgiga, vaid tavalise OK märgiga, millele on lihtsalt üritatud internetis pilamise eesmärgil omistada väär tähendus.

Kui üks anonüümne kasutaja soovitas oma arvamusele siiski kindlaks jääval Ilvesel "Jumala pärast suureks kasvada", nimetas endine riigipea teda trolliks ja blokeeris ta oma sõnavabaduse harrastamise tõttu ära.

Kiiresti ilmus postituse alla pilte ka paljudest mustanahalistest ja/või tuntud poliitikutest, kes on teinud sama väidetavalt rassistliku käemärki, nende hulgas näiteks USA endine mustanahaline president Barack Obama, Kanada liberaalne peaminister Justin Trudeau ja eelmised USA presidendivalimised kaotanud demokraat Hillary Clinton.

EELKi Los Angelese koguduse õpetaja Enn Auksmann juhtis aga "sõbraliku meeldetuletusena" Ilvese tähelepanu tõsiasjale, et ka endine president ise on koos valget kitlit kandva staarkiropraktik Allan Oologa pildi jaoks poseerides täpselt sama "rassistlikku" käemärki teinud.

Pildikollaaži "rassistlikku" käemärki tegevast Ilvesest jagas oma Facebook'i seinal ka kristliku väljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri koos kommentaariga "vaat kes nüüd räägib".

Look who's talking now.

Posted by Veiko Vihuri on Teisipäev, 30. aprill 2019

 

Kodanikuaktivist Elver Loho palub aga sotsiaalmeedias endist presidenti, et ta Eestit ei laimaks:

THI, palun ära laima Eestit. Aitäh!

Posted by Elver Loho on Teisipäev, 30. aprill 2019

Toimetas Martin Vaher