Imbuvad sisse: Goldmani mees Trumpi moosimas

Donald Trumpi vanemnõuniku Jared Kushneri (vasakul) ja tema abikaasa Ivanka Trumpi vahelt piilub endine Goldmani pankur, Reutersi andmetel noorte usalduse võitnud demokraat Gary Cohn. Foto: Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi kõrgeim majandusnõunik, demokraat ja endine Goldman Sachsi pankur Gary Cohn on manööverdamas kõrvale “kõvasti paremale“ kalduvaid (hard-right) nõuandjaid ning rõhub mõõdukamale majanduspoliitikale.

Cohn ei löönud kaasa Trumpi kampaanias ning sai viimasega tuttavaks alles pärast novembrikuiseid valimisi, kuid on kujunenud üheks mõjuvõimsamatest tegijatest administratsioonis ning teeb konservatiivid rahutuks, kirjutab Reuters.

Nagu kinnitasid enam kui pool tosinat allikat Wall Streetilt ja Valgest Majast, on Cohn seljatanud Trumpi peastrateegi ja Breitbart Newsi endise juhi Steve Bannoni, kes pooldab protektsionismi, mis on vastukarva mõõdukatele vabariiklastele ja mitmetele suurfirmadele.

Loe edasi siit.

Ametisse astudes lubas Donald Trump kaitsta töökohti riigis ning pani oluliste majandusreeglitena paika vajaduse osta eelkõige kodumaist kaupa ja värvata ameeriklasi.

The Wall Street Journali andmetel tahab Trump kahel mainitud suunal edasi liikuda.

ESM ehk lugu sellest, kuidas Goldman Sachs vallutas Euroopa

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!