Indrek Neivelt. Foto: Scanpix

Endine pankur ja ettevõtja Indrek Neivelt kirjutab oma blogis, et praeguste märkide juures on Eesti tegemas sellist tehingut, kus vahetame kasumliku firma kahjumliku vastu. 

"Nimelt plaanib valitsus erastada kolmkümmend protsenti Tallinna Sadamast. Lõplik sadama müügihind kujuneb pakkumiste käigus aga kolmekümne protsendi hind on suurusjärgus kakssada miljonit eurot. Rail Balticusse investeerime me summad, mis jäävad 270 miljoni ja 600 miljoni vahele. Aga võib juhtuda, et investeerime ka miljardi või rohkem. Ehk sisuliselt vahetame me osaluse Tallinna Sadamas osaluse vastu Rail Balticus. Ja rahast tuleb veel puudu ning peab juurde laenama," kirjutab ta.

Neivelti sõnul on toimuvat valus vaadata mitmel põhjusel, kusjuures viimane põhjus tuli välja alles hiljuti, kui soomlased teatasid, et nemad oleks huvitatud Tallinna Sadama aktsiate ostmisest, mitte aga Rail Balticu aktsionärideks tulemisest, näidates seega, et huvipakkuv on üksnes reaalne majanduslik kasum, mitte nn sotsiaalmajanduslik kasum, millega püütakse Rail Balticu projekti õigustada.

"Kas ainult mulle tundub, et soomlased on meist siin kogenenumad ja targemad? Miks nemad ei arvesta sotsiaalmajanduslikke eurosid ja eelistavad päriseurosid? Tasuvusarvutuse järgi pidi nende tulu võidetud aja näol olema ju lausa miljard. Kas tõesti meie valitsejatele ei tundu, et midagi on sellel pildil valesti?" küsib Neivelt nõutult.

Loe lähemalt siit.