Inglismaal arreteeriti ajakirjandusliku tegevuse eest ja saadeti 13 kuuks trellide taha islamiseerumise vastane tuntud aktivist Tommy Robinson, kes kajastas Leedsi kohtumaja ees sotsiaalmeedia vahendusel immigrantidest seksuaalkurjategijate protsessi.

Kolme väikese lapse isa Robinson (35) arreteeriti süüdistatuna rahu rikkumises, kuigi ta ei rikkunud avalikku korda, vaid tegi lihtsalt 28 immigrandist seksuaalkurjategija protsessist kohtumaja ees otseülekannet (mida saab tervikuna vaadata siit). Robinson saadeti vangi tuginedes tema eelnevale tingimisi karistusele – ilmselt võimude poolt planeeritult, ilma kuriteoteateta.

Seejuures andis kohus korralduse, et ükski Suurbritannias tegutsev meedium ei tohi Robinsoni arreteerimist kajastada. Paljud meediumid kustutasidki temaatilised artiklid. Samuti on Robinsoni meeskonnal keelatud avalikult toimuvat kommenteerida – vastasel juhul riskivad ka nemad arreteerimisega.

Kriitikute sõnul saadeti YouTube'is rohkem kui 173 000 ja Facebookis enam kui 750 000 jälgijaga Robinson vanglasse, kuna ta keeldub allumast sõnavabaduse piiride üha hoogustuvale ahendamisele ja poliitilise korrektsuse diktatuurile ning on oma julge ja otsekohese ajakirjandusliku tegevusega võimudele pidevalt pinnuks silmas.

Robinsoni lähedased pelgavad, et moslemiimmigratsiooni terava kriitikuna on tema olukord kõrge immigrantide kontsentratsiooniga briti vanglasüsteemis kõike muud kui turvaline. Kartus on põhjendatud, kuna Robinson on saanud oma varasema tegevuse tõttu palju tapmisähvardusi.

Robinsoni sõbra, islamiseerumise vastu sõna võtmise pärast Suurbritanniasse sissesõidukeelu saanud Kanada ajakirjaniku Lauren Southerni sõnul võib Robinsoni vanglasse saatmine tähendada tema teadlikku surma mõistmist briti võimude poolt.

"Ilmselgelt on tegu briti valitsuse poolse hirmutamistaktikaga, et sundida dissidente vaikima. Inimesed teevad nägu, et asi pole nii hull, aga just nii hull see tegelikult on. /…/

Ausalt öeldes hakkasin Tommy vangi saatmisest kuuldes lihtsalt nutma, kuna tegu on sisuliselt tema surmamõistmisega. Järgmise aasta jooksul ei saa me Tommyst ilmselt midagi kuulda, kuna talt võeti ära mobiiltelefon ja muud vahendid välismaailmaga suhtlemiseks. Samas teavad võimud täiesti kindlalt, et suurima tõenäosusega tapetakse Robinson vanglas ära. Aga neid see ka ei huvita, kuna eesmärgiks on hirmutada kõik parempoolsed dissidendid vaikima ja vasakpoolset ortodoksiat heaks kiitma.

Kõik teavad, et briti vanglates on väga kõrge moslemite kontsentratsioon ja need inimesed vihkavad Tommy Robinsoni – veelgi enam, nad soovivad tema surma; ta on saanud palju tapmisähvardusi. Fakt on seegi, et mõne aasta eest peekonivõileva mošee ukse pihta viskamise eest vangistatud mees mõrvati seal 12 kuud hiljem. Seega ei ole minu arvamus, et Tommy elu on tõsises ohus, lihtsalt mingi vandenõuteooria."

Southerni kommentaari, kus ta rõhutab, et briti võimud on juba pikalt otsinud väiksematki asja, mille alusel Robinsonile sisse sõita, saab vaadata alltoodud videost:

https://www.youtube.com/watch?v=tRt-iFANWKg

Samuti on olukorda kommenteerinud Ezra Levant:

Paljude teiste seas on oma kommentaari andnud ka teine Kanada konservatiivist kommentaator, Stefan Molyneux, kes küsib kaasuse asjaoludele vaadates, kuhu küll on briti ühiskond poliitilise korrektuse pealetungis jõudnud:

Robinsoni alusetu vangistamise vastu toimus eile Londonis Suurbritannia valitsuse ees mitme tuhande osalejaga meeleavaldus ning tema vabastamise nõudmiseks algatatud petitioonile on kogutud juba ligi 200 000 inimese toetus. Allpool on kaadrid Downing Street 10 juures toimunud rohkearvulisest meeleavaldusest.

Toimusid ka kokkupõrked politsei ja Robinsoni toetajate vahel:

Põhjalikumat kommentaari saab vaadata Alex Jonesi esituses, samuti YouTube'i kanalist Black Pigeon Speaks:

https://www.facebook.com/AlexanderEmerickJones/videos/vb.6499393458/10156556285333459/?type=2&theater

Britannia piirid konservatiivide eest kinni?