IRLi eestseisus kogunes fraktsiooni ruumides Toompeal, et arutada erakonna tulevikku ja partei suurkoguks valmistumist. Foto: Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) reiting on langenud valimiskünnise piirile, selgus Turu-uuringute AS-i poolt läbiviidud üle-Eestilisest küsitlusest.

Ajavahemikus 6.–11. aprillini läbi viidud küsitluse tulemused näitasid, et kui valimised toimuksid tuleval pühapäeval, annaks valimisealistest kodanikest oma hääle IRL-ile vaid 5%.

Kõige enam toetust koguks Keskerakond, kelle poolt hääletaks 26% valijaist. Järgneksid Reformierakond (24%), Sotsiaaldemokraatlik erakond (15%), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (12%), Eesti Vabaerakond (6%), IRL (5%) ja Erakond Eestimaa Rohelised (3%).

Seega on valimiskünnise lähedale langenud ka Vabaerakonna toetus. Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal on samal ajal toetust rohkem kui IRL-il ja Vabaerakonnal kokku.

Erakondade reitingud 12. aprillil 2017. Allikas: Turu-uuringute AS

Ka Eesti rahvusest valijate seas on IRL-i toetus vaid 6%, samal ajal kui EKRE -t toetab eesti rahvusest valijaist 14%.

Koalitsiooniparteide poolt kokku hääletaks 46% erakondlikku eelistust omavaist valijaist.

Kui arvestada ka neid valijaid, kel eelistus puudub, oleks parteide toetused järgmised: Keskerakond (17%), Reformierakond (16%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (10%), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (8%), Eesti Vabaerakond (4%), Isamaa ja Res Publica Liit (3%), Erakond Eestimaa Rohelised (2%).

Valijaist 8% ei hääletaks ühegi erakonna ega üksikkandidaadi poolt ning 25% ei oska oma eelistust öelda.

Küsitluse tellis SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.