2015. aastal Vahemerel põhja läinud migrantidega ülekoormatud kalalaeva kapten Mohammed Ali Malek 2015. aasta 24. aprillil Itaalias kohtu ees. Foto: Scanpix

Itaalia meedia andmetel hoiatab sealne luureteenistus, et inimkaubitsejad võivad korraldada läänes kaastunde esile manamiseks ja endise migratsioonivoo taastamiseks Vahemerel ohvriterohke uppumise.

Väidetavalt võiks olla 2015. aasta 18. aprilli tragöödia kordusega, milles kaotas oma elu 700 migranti, vahendab Breitbart.

Katastroofi lainel käivitati operatsioon Sophia ning asuti hoogsalt toetama nn valitsusväliste organisatsioonide tegevust Vahemerel.

Tookordsest õnnetusest pääsesid eluga vähesed. Mõned neist on rääkinud, et inimkaubitsejad sundisid neid merele minema, teades et ilm läheb tormiseks ja ohtlikuks.

Seetõttu on spekuleeritud, et inimkaubitsejad võisid otsida võimalust katastroofiks või selle isegi põhjustada.

Alus hukkus tormisel merel pärast kokkupõrget Portugali konteinerlaevaga King Jacob.

BBC ülevaate valguses oli tegemist kummalise situatsiooniga, kus merehädas ja reisijatega ülekoormatud kipakas laevuke sisuliselt rammis talle appi rutanud suurt kaubalaeva.

Tegemist võis olla eluga pääsenud "kapteni" ning hiljem 18 aastaks vangi mõistetud tuneeslase Mohammed Ali Maleki oskamatusega laeva juhtida, aga ka reisijate seas puhkemud paanikaga, mis viis aluse tasakaalust välja.

Puust kalalaev läks põhja viie minutiga.

Toimetas Urho Meister