Foto: Facebook/Giuseppe Conte

USA president Donald Trump kiitis pärast läinud nädalavahetusel Kanadas toimunud G7 tippkohtumist Itaalia peaministrit Giuseppe Contet ning ütles, et too on "igati tore mees."

Trump lubas Contet peatselt Valges Majas võõrustada ning väljendas veendumust, et vastne valitsusjuht "saab oma tööga suurepäraselt hakkama – Itaalia rahvas tabas naelapead!"

Nagu kirjutab Breitbart, sõitis Conte ilmselt Kanadast koju Itaaliasse tagasi, olles leidnud endale Trumpis uue liitlase.

Kui Euroopa liidrid rahvusvahelistel kohtumistel reeglina Saksamaa ja Prantsusmaa järele joonduvad, pani Conte kerkima nii mõnedki kulmud, nõustudes ürituse alguses Trumpiga, et Venemaa tuleks klubisse tagasi kutsuda.

Tippkohtumise edenedes paistis Conte küll nihkuvat lähemale Saksa ja Prantsuse liidrite Angela Merkeli ja Emmanuel Macroni leerile, nõustudes nende hinnanguga, et Venemaad taas kampa võtta oleks varavõitu.

Kuid, nagu osutas vasakpoolsete vaadetega Itaalia ajaleht Repubblica, pakkus Conte õhtuse eeskava ajal ainsana seltskonda Trumpile, kes oleks muidu võinud leida end isoleerituna.

Ning oma Facebooki lehel kirjutas Conte laupäeval taas, et Venemaa kõrvaletõrjumine pole kellegi huvides ja "varem või hiljem" saab tippkohtumisest jälle G8.

Saksa ekspert: Itaalias on vaja välisriikide sekkumist