Postimehe poolt 2019. aasta arvamusliidriks tituleeritud Ivan Makarov ütles Konservatiivsel Konverentsil portaalile Uued Uudised antud intervjuus, et üldine ajakirjanduslik pilt Eestis on selgelt vasakpoolne.

Makarovi sõnul on ta saanud oma mõtteid laiemalt kõlama panna, kuna Postimees on andnud oma lahkusega selleks võimaluse.

"Sellise sõnumiga mina näiteks ei saa esineda oma koduses ERRis eestlastele. See on tänu Postimehele, et nad annavad sõna ja ma olen tänulik selle eest," selgitas rahvusringhäälingu venekeelses raadios vastutava toimetajana leiba teeniv ajakirjanik.

"Aga kui mingil hetkel nad otsustavad, et aitab, siis selline arvamusliider kaob kohe ära. Vot niivõrd sõltub mingi maailmavaate esindaja konkreetsetest väljaannetest."

Vastates küsimusele sellest, milline on praegune meediamaastik Eestis, ütles Makarov, et "praegu on ikka tohutu ülekaal vasakliberaalsete vaadete edastamisel".

Kuigi Makarov on tunnistatud üheks olulisemaks arvamusliidriks Eestis, tunneb ta oma sõnul isegi oma vaadete marginaalsust meie ajakirjanduse üldises kontekstis. "Mainstream ja üldine ajakirjanduslik pilt on ikka kõik vasakule," nendib ta.

Toimetas Varro Vooglaid