Jaak Madison (paremal) kohtumas Pärnu inimestega 14.11.2020. Foto: Objektiiv

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Euroopa Parlamendi saadiku Jaak Madisoni sõnul pole endise peaprokuröri Lavly Perlingu poliitikasse astumises midagi normaalset ega vastuvõetavat.

Vähem kui aasta tagasi peaprokuröri kohalt lahkunud Perling asus Isamaa Parempoolsete toetajaliikmeks teisipäeval, tuues põhjuseks mõõdu täis saamise, populismi ja räuskamise ning ohu Eesti edule: "… ühel hetkel saab lihtsalt mõõt täis ja ei saa enam niisama pealt vaadata, kuidas populismi ja räuskamisega Eesti edu maha mängitakse." 

Madison esines Perlingu kriitilise avaldusega  sotsiaalmeedias. Tema sõnul on "tõesti väga tore kui inimesed soovivad meie kõigi elu paremaks muuta ja otsustavad ise käed külge panna ning sukelduvad poliitikasse". 

Kuid Madisoni jaoks on poliitik Perlingu juures suureks murekohaks, et tema eelmine töökoht nõudis totaalset poliitilist neutraalsust ja oma töös puutus ta kokku kompromiteerivate materjalidega. EKRE eurosaadik viskab õhku kahtluse, et kui Perling sukeldub päevapoliitikasse, siis võib ta hakata Parempoolsete huvides ära kasutama oma eelmisel töökohal omandatud informatsiooni ja salajast teavet.

"Paneme nüüd siia puslesse ühe tüki, milleks on fakt, et pr Perling on abielus kaitsepolitsei tippjuhiga, siis saame mitte väga meeldiva pildi. Mis selle pildi nimi nüüd oligi … süvariik," jätkas Madison.

Madison lõpetab postituse osutusega Eesti peavooluajakirjanduse mitmepalgelisusele seoses Perlingu poliitikase asumisega: "Kui midagi haiseb jubedalt, kuid see meeldib meediale, siis ei nähta vähimatki probleemi."

Toimetas Karol Kallas

Tõesti on väga tore, kui inimesed soovivad meie kõigi elu paremaks muuta ja otsustavad ise käed külge panna ning…

Posted by Jaak Madison on Wednesday, November 25, 2020