Jaak Madison SAPTK piketil. Foto: Veiko Vihuri

Kolmapäevases riigikogu infotunnis päris Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison sotsiaalminister Jevgeni Ossinovskilt aru, miks toetab riik igal aastal kümnete tuhandete eurode eest homopropagandat, ehkki  riigil napib raha isegi vähihaigete raviks.

Madison juhtis tähelepanu asjaolule, et viimase viie aasta jooksul on sotsiaalministeeriumi kaudu hasartmängumaksu nõukogust toetatud Eesti LGBT Ühingut 172 526 euroga.

"Igal aastal on summa tõusnud ning käesolevaks aastaks on toetussumma tõusnud juba 65 000 euroni. Samal ajal peetakse riigieelarvest üleval ka portaali Feministeerium, mis tegeleb äärmusfeminismi, ebatervete eluviiside ja teiste vasakäärmuslike ideede propageerimisega. Feministeerium sai tänavu riigilt 60 000 eurot," ütles Madison.

"Väärib märkimist, et tegemist on korruptsioonihõngulise toetusega, sest sotsiaalministeeriumi kaudu doteeritud LGBT Ühingu üks juhatuse liikmeid on Helen Sööl, kes on sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna endine nõunik ja uue võrdse kohtlemise seaduse põhiautor."

Madisoni sõnul on traagiline, et kümneid tuhandeid eurosid kulutatakse homopropagandaks ajal, mil riik ei saa vähihaigete raviga hakkama ning ravimite jaoks on sunnitud annetusi koguma suure südamega vabatahtlikud nagu Toivo Tänavsuu.