O'Keefe Media Groupi reklaamvideo ekraanitõmmis

Tuntud tähtsate ninade nurjatuste valguse kätte tirija James O'Keefe asutas uue meediaettevõtte. O'Keefe Media Group alustab tegevust käesoleva aasta 4. juulil.

O'Keefe asutas progressiusu, seda religiooni jõustavate parteide-vabaühenduste ja meediaettevõtete hullusi ning suurettevõtete kuritegusid paljastava kodanikuajakirjanduse organisatsiooni Project Veritas 2010. aastal. O'Keefe'il õnnestus organisatsioonist teha maailmakuulus ja mõjukas meediamaja. Käesoleva aasta veebruaris, vahetult peale Pfizeri paljastusi, kõrvaldas Veritase nõukogu O'Keefe'i segastel asjaoludel organisatsiooni juhi ametikohalt.

Kuigi nõukogu ise väidab, et nad ei ole O'Keefe'i vallandanud, otsustas viimane siiski enda loodud organisatsiooni maha jätta.

15. märtsi pärastlõunal postitas O'Keefe sotsiaalmeediasse pisut krüptilise sõnumi: "Käes on märtsi iidid. Me alustame täna. #OMG"

Mõned tunnid hiljem postitas ta alljärgneva video, milles teatab, et Veritase nõukogu osutus reeturiteks ja sellised tema vaigistamise katsed on "äratanud hiiglase" ning lubas luua Veritasega võrreldes veelgi jõulisema "uurivate ajakirjanike ja reporterite armee" ning mitte kunagi "vakka jääda".

O'Keefe'i lahkumine Project Veritasele midagi head ei tähenda ja on näha, et endised toetajad kogunevad selle asutaja uue algatuse taha. 

O'Keefe'i Media Groupi kodulehel selgitatakse uue organisatsiooni eesmärke järgmiselt: "Me võimestame ja varustame vajalike vahenditega tuhandetest inimestest, nagu seda oled sina, koosneva liikumise, et tuua valguse kätte asjad, mis on valesti. Neid inimesi toetab meie organisatsiooni tippajakirjanikest koosnev meeskond, et tõigapõhised ja kallutamata lood saaksid avalikuks." 

Samuti lubatakse, et viidatud "armee" tegutseb üle Ameerika Ühendriikide ja paljastada lubatakse iga viimase kui osariigi ning linna võimuorganite korruptsioon.

12. märtsil tehtud postitusest võib aru saada, et "vihaste tõeotsijate armee" suuruseks nähakse ette rohkem kui 100 000 inimest. Vabatahtlikel tuleb hankida endale alates 40-50 dollarist maksev varjatud kaamera, teha sellega endast pilt ja anda endast teada O'Keefe'i organisatsioonile.

10. märtsil küsis Elon Musk Twitteris: "Kuidas sai meediast, mis esitas varem võimule väljakutse, seda kaitsev kollektiivne NPC tarumõistus?"

NPC on arvutimängude maailmast üle võetud oskussõna/akronüüm, mis tähendab mitte mängivat/iseseisvuseta mängu osalist (Non-Player Character), ehk arvutimängu tegelast, mida kontrollib mäng. Meemides tähistab NPCd järgnev tegelane:

O'Keefe vastas Muskile: "Vastus teie küsimusele on lihtne: nad jälestavad tavalisi inimesi. Me anname neile kõigile [oma kodanikuajakirjanikele] vajaliku varustuse. Püsige liinil."

Toimetas Karol Kallas