Joe Biden Põhja-Carolina Raleigh linna valimisüritusel, 28.06.2024 Foto: Scanpix

Joe Biden veetis nädalavahetuse koos perekonnaga Camp Davidis ja kuigi ta on tõenäoliselt seniilne ning ei saa aru, mis tema ümber toimub, otsustas perekond, et ta jääb Ameerika Ühendriikide 2024. aasta presidendivalimiste demokraatide presidendikandidaadiks.

27. juunil toimus käesolevate USA presidendivalimiste esimene teledebatt, kus Joe Biden esines viisil, mis lõppes mitmete Demokraatliku partei tähtsate inimeste jaoks "närvivapustusega". Ta ei suutnud Vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpiga väideldes ette kanda oma jutupunkte, kangestus mitu korda ja valetas korduvalt, vahendab Breitbart.

Camp Davidis olid koos Joe Bideniga tema naine Jill Biden, poeg Hunter Biden ja tütar Ashley Biden ning nende lapsed. 

Televäitluse käigus sai vaatajatele üheselt selgeks, et Joe Biden "pole enam kodus" ja paljud juhtivad demokraadid ning nende toetajad kutsusid teda üles kandideerimisest loobuma. Oodati, et juuli alguses teatab Joe Biden oma loobumisest ja demokraadid valivad presidendikandidaadiks uue inimese, kuid mitemete allikate sõnul ta "jätkab võitlust". 

Allikate sõnul oli üks "kõvemaid hääli", kes soovis isa presidendikandidaadina jätkamist, tema poeg Hunter Biden.

Ajakirjanduse sõnul süüdistavad Joe Bideni pereliikmed ja mitmed demokraadid tema kehvas esinemises Valge Maja personaliülemat John Klaini, tema vanemnõunikku Anita Dunni ja juristi Bob Bauerit.

Enne Trumpiga debatilaval vastakuti minemist korraldati Joe Bidenile nädalane "intensiivne ettevalmistuslaager". 

Toimetas Karol Kallas