Joe Biden hammustamas oma naise näppu 30. novembril 2019 Iowa presidendikampaania üritusel Foto: YouTube'i ekraanitõmmis

Demokraatide ühte populaarseimat presidenkandidaadiks pürgijat Joe Bidenit tabas märgatav tagasilöök kui ta kuulutas, et “muutsooliste võrdsed õigused on tänaste kodanikuõiguste peateema”.

Ameerika Ühendriikide endine asepresident lootis lõigata poliitilist profiiti, kui tema konkurent Bernie Sanders kiitles koomik Joe Rogani toetusega, kes on varem teinud halvustavaid märkusi muutsooliste inimeste kohta, vahendab LifeSiteNews.

Biden säutsus Twiteris: “Saagu see lõplikult selgeks: muutsooliste võrdsed õigused on tänaste kodanikuõiguste peateema. Kui küsimuse all on elementaarsed inimõigused, pole kohta kompromissile.”

Biden otsustas sellisel viisil sotsiaalvõrgus sõna võtta päev pärast sadade tuhandete osalejatega elumarssi, kus nõuti sündimata laste õigust elule, keda ähvardab abort. Elupooldajate sõnul on kaasaja inimõiguste peateema õigus elule, mis on kõigi ülejäänud õiguste aluseks. President Donald Trump kuulutas elumarsil peetud kõnes: “Me oleme siin väga lihtsal põhjusel: selleks, et kaitsta kõigi laste, sündinud ja sündimata, õiguseid viia täide Jumala poolt antud eesmärk.”

Bideni säutsu peale võttis sõna endine muutsooline James Shupe, Ameerika Ühendriikide esimene juriidiliselt “libakahesooline” (non-binary) inimene, kes on tänaseks “võtnud tagasi” oma sünnijärgse meessoo, selgitas millist hävitavat mõju avaldab libakahesoolisus ühiskonnale ja eriti naistele ning tüdrukutele.

“Mehed on naiste tualettruumides koos väikeste tüdrukutega. Mehed võidavad naiste spordialadel esikohti. Mehed kodutute naiste varjupaikades. Meestest seksuaalkurjategijad pannakse naiste vanglasse, kuna “tunnevad” ennast naistena,” säutsus Shupe.

“Ja Biden nimetab seda kaasaja kodanikuõiguste peateemaks. Naised, kas te olete nõus,” küsis ta.

Laste õiguste eest võitleja Katy Faust, kes on asutanud mittetulundusorganisatsiooni Them Before Us (Nemad enne meid), lajatas Bidenile: “Saagu see lõplikult selgeks: laste õigus emale ja isale on kaasaja kodanikuõiguste peateema.”

“Selle põhilise inimõiguse eiramine [võrdub] lastest müüdavate asjade tegemisega ja nende andmisega ükskõik millisele täiskasvanule, kellel on selle jaoks raha/vahendeid,” kirjutas Faust.

“Kas me mitte ei pidanud sellise tegevuse lõpetamiseks maha kodusõja,” küsis ta lisaks?

Twitteri kasutaja O.W.L.s kirjutas: “Sellist juttu räägib suur ravimitööstus (BigPharma). Olgu see lõplikult selgeks tehtud. Tegemist on tehisliku liikumisega, mis on ennast ehtinud kodanikuõiguste sulgedega ja juba täna külvab kurja naistele soo järele mõeldud kohtades, spordis ja õigustes.”

Postimehe arvamustoimetaja Herman Kelomees leiab oma 22. jaanuaril üllitatud arvamusloos “Milline USA demokraat meile sobib”, et Joe Biden oleks Eestile parim demokraadist uus Ameerika Ühendriikide president.

Toimetas Karol Kallas