Joe Biden kõnelemas Tulsa rassirahutuste 100nda aastapäeva tähistamise tseremoonial. Foto: YouTube'i ekraanitõmmis

Joe Biden pidas lastekaitsepäeval maha kõne, milles väitis, et valge ülemvõimlus "on kõige surmavam oht, millega Ameerika Ühendriigid silmits seisavad".

Biden rääkis valge ülemvõimluse surmavast ohust Oklahoma osariigi Tulsa linnas 1921. aastal aset leidnud rassirahutuste 100. aastapäeva mälestusüritusel, vahendab Breitbart. 

"Meie luurekogukonna sõnul on valgest ülemvõimlusest johtuv terrorism täna kodumaale kõige surmavam oht," rääkis endine senaator. "See ei ole Islamiriik. See ei ole Al Qaeda. Need on valged ülemvõimlased."

Tõenäoliselt pidas Biden oma väitega silmas Ameerika Ühendriikide sisejulgeoleku sekretäri (e ministri) kohusetäitja Chad Wolfi USA Kongressi kuulamisel väidetut, et 2020. aasta septembris oli valge ülemvõimlus Ameerika Ühendriikidele "kõige ilmsem ja surmavam oht". Sama aasta novembris üllitas Sisejulgeolekuministeerium (Department of Homeland Security) raporti, milles väideti, et alates 2018. aastast on valgetest ülemvõimlastest äärmuslased saatnud korda rohkem surmaga lõppenud kuritegusid, kui ükski teine äärmuslaste ühendus.   

Barack Obama asepresident võrdles Tulsa rassirahutusi Charlottesville'is aset leidnud parema ilmavaatega inimeste – kellest mõned olid FBI agendid – ja vasakäärmuslaste kokkupõrgetega. "Mis juhtus Greenwoodis [Tulsa linnaosa, kus rassirahutused aset leidsid], oli vihakuritegu ja kodumaine terrorism. Läbiva joonena on see [viha ja terrorism] meiega tänaselgi päeval. Lihtsalt sulgege silmad ja mõelge mida te nägite neli aastat tagasi televiisorist Cahrelottesville'i sündmuste kohta." 

Jordan Petersoni mõõtu Kanada intellektuaal, evolutsioonipsühholoog Gad Saad, kes on viimasel ajal tuntust kogunud raamatuga "Parasiitidest puretud meel: kuidas nakkavad ideed tapavad terve mõistuse" (The Parasitic Mind: How Infectious Ideas Are Killing Common Sense) kommenteeris Bideni sõnavõttu:

Vaatan parasjagu, kuidas Joe Biden sõimab "kõige suuremat Ameerika Ühendriike ähvardavat ohtu", täpsemalt valget ülemvõimlust. See on säherdune ajuk..i vorm, mida on raske alla neelata. See on sarnane olukorraga kui Biden ärkaks igal hommikul üles ja peaks maha kõne kui vajalik on peatada Hitleri rünnak USA idaranniku vastu ja kui oluline on vältida, et Tšingis-khaan ei murraks Ühendriikide läänerannikule. 

Kes need valged ülemvõimlased sellised on? Kui palju neid on? Millisel viisil nad kujutavad Ameerika Ühendriikidele suurimat ohtu? Kuidas nad on palju ohtlikumad kui Ülla Usu (Saad peab silmas islamit) ekstremistid? 

Kõik noogutavad ainult vaikselt kaasa kui väidetav vaba maailma juht kuulutab, tehes seda ikka ja jälle, eriliselt valelikke ning lõhestavaid seisukohti. Ta räägib pidevalt asjadest, mis olid olulised ehk sada aastat tagasi. Seda on tõeliselt hämmastav vaadata. 

Gad Saad on Liibanoni päritolu juut, kelle perekond pages 1975. aastal alanud kodusõja ja islamistide terrori eest Kanadasse.

2020. aasta kevadel alanud Mustad Elud Loevad ja Antifa rassistide märatsemine levis Ameerika Ühendriikides rohkem kui 140 linna. Kindlustusettevõtete hinnangul võivad mustanahalise kurjategija õnnetu surma peale puhkenud märatsemiste ja rüüstamiste käigus vara vastu toime pandud kuritegude kahjud ulatuda üle kahe miljardi dollari. Mustanahalise kurjategija surma peale puhkenud märatsemiste käigus oli 2020. aasta novembri seisuga  surma saanud 25 inimest ja märatsemine ning rüüstamised on jätkunud tänase päevani.

Ameerika Ühendriikide kirjandusteadlane ja filosoof Jeffrey Folks kirjutab parema ilmavaatega poliitikaportaalis American Thinker avaldatud arvamusloos "Kui kõik on valged ülemvõimlased": 

Mis on juhtunud valget ülemvõimlust puutuva retoorikaga, on tülgastavate asjaolude esile manamise klassikaline taktika ja seda maani, kus see katab kõike, mis jääb väljapoole sinu enda mõtteviisi. See on sarnane olukorraga kui sa sildistad oma vastase "fašistiks" lihtsalt selle pärast, et ta ei ole sinu ideedega nõus. Nagu fašismi-, on ka valge ülemvõimluse süüdistuse taga soov sundida oma vastane vaikima ilma, et temaga peaks avalikult vaidlema. Sest kui sa oled sunnitud kellegiga vaidlema, siis võib tulla välja, et hoopis sinul pole õigus.

Toimetas Karol Kallas