Foto: Piqsels

Kirjanik John Leake kirjutab maailmakuulsa arsti Peter McCulloghi võrgupäevikus, kuidas maailma rahvatervisetööstuse isandad valmistavad tõenäoliselt ette värsket haigusidu, mis on "20 korda surmavam kui Covid".

Eelmisel õhtul süües õhtust dr Peter McCulloughiga soovitas ta natuke ringi vaadata, mida kujutab endast hirmus "Haigus X". Haigus X-ist on räägitud viimasel ajal üpris palju ja see on jututeemaks 17. jaanuaril Davoses Maailma Majandusfoorumi (WEF) kõnekoosolekul. 

Ma olen arvamusel, et see on alati päris jube märk, kui WEF räägib maailma päästmisest mingi oletusliku ohu käest. Kui need tegelased hakkavad midagi pajatama meie päästmisest "senitundmata" haigusidu käest, siis võib olla kindel, et mingid biolaborid kuskil juba nokitsevad "kandidaat haigusidu" kallal. WEF-i kõnekoosolekul räägitakse, kuidas arendada välja kandidaat-haigusidu, kui sellest peaks arenema oht inimkonnale (olgu taevas meile armuline), vastaseid vaktsiine

Aru saamiseks, kuidas selline tööstus toimib, võib lugeda Sky Newsi 2023. aasta 7. augustil avaldatud ülevaadet, mille pealkiri kõlab: "Haigus X": Ühendkuningriigi teadlased alustasid uue pandeemia vaktsiinide arendustöid"

Uurides edasi Haigus X-i kohta, jõudsin ma umbes aasta tagasi avaldatud Kate Kellandi raamatuni "Haigus X: 100-päevane missioon pandeemiate lõpetamiseks". Eessõna teosele on kirjutanud Tony Blair.

Kelland on endine Reutersi Üleilmse tervise korrespondent ja täna töötab CEPI (Coalition for Epidemic Preparedness Innovations; epideemiateks valmistumise uuenduste koalitsioon) juhtiva teaduskirjanikuna. Nii nagu paljud antud Substacki lugejad teavad, asutasid CEPI 2016. aastal WEF, Gatesite Instituut ja teise bio- ja ravimitööstuse kompleksi juhtivad tegijad.

CEPI 2017. aastal avaldatud "Esialgne äriplaan" on midagi, mida mina kutsun pandeemiate ennustamise ja planeerimise tööstus. Nimetatud tööstus on kujundatud viisil, mis rehitseb kokku miljardeid eurosid avalikku raha, kui inimkonda tabab mõni uus nakkav haigusidu.

Kelland on Ühendkuningriigist pärit kena naisterahvas, kes õppis Durhami Ülikoolis prantsuse ja saksa keelt. Tema karjäär sai tuule tiibadesse kuskil 2001. aasta 9. septembri New Yorki terrorirünnakute ajal. 2009. aastal, kui maailma tabas tohutult liialdatud ohtlikkusega seagripi pandeemia, sai temast Reutersi tervise- ja teaduskorrespondent.

WEF-i veebilehel kirjutatakse Haigus X-i kohta:

"Maailma Terviseorganisatsioon avaldas värske hoiatuse, et senitundmatu Haigus X võib kaasa tuua 20 korda rohkem ohvreid kui koroonaviiruse pandeemia. Millistele väljakutsele peavad tervisesüsteemid vastama, et valmistuda ette eesootavateks väljakutseteks?

Käesolev kõnekoosolekute seeria on seotud Maailma Majandusfoorumi Tervisesüsteemide Jätkusuutlikkuse ja Vastupidavuse ning Ühise Jälgimissüsteemi Partnerlusprogrammiga."

Esimene lause äratab kahtlusi, et miks WHO avaldab "värskeid hoiatusi… et senitundmatu Haigus X võib kaasa tuua 20 korda rohkem ohvreid kui koroonaviiruse pandeemia"? Millistele andmetele tuginedes avaldab WHO selliseid "värskeid hoiatusi"? Internetiotsing annab vastuseks, et osutatud hoiatus tugineb 2023. aasta 26. mail avaldatud uudisele, mis kannab pealkirja "Peale WHO juhi hoiatust teeb "Haigus X" murelikuks". 

Paistab, et mõtlev inimene peaks hetkel esitama küsimuse: mida see gangsterite jõuk nüüd sepitseb?

Eelnevalt osutatud ajajoon meenutab enam-vähem täpselt 2019. aasta sügist, kui bio- ja ravimitööstuse kompleks hakkas järsku rääkima palju ja mudeldama hüpoteetilisi koroonaviiruse pandeemiaid.

Et asjad oleksid veel kurjakuulutavamad, siis jutt Haigus X-ist leiab taas aset Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste aasta alguses, kus Donald Trump on arvamusküsitlustes juhtimas ja inimese kuvand nimega "Joe Biden" soovib teda üle mängida.

Taevas olgu meile armuline.

Tõlkis Karol Kallas