Allar Jõks Foto: Facebook

Endine õiguskantsler Allar Jõks leiab, et praegu valitsuse remondi sildi all toimuv sisuline valitsuse vahetus ei ole õiguslikult korrektne, kuna peaminister ei ole tagasi astunud, vahendab ERR.

"On kaheldav, kas vabariigi president põhiseaduse hoidjana saab ametisse nimetada uue valitsuse viisil, mis on ette nähtud ministrite vahetamiseks," leiab Jõks. 

Põhiseaduses on normid nii valitsuse vahetamiseks, mille puhul vahetatakse nii valitsemiskaaslasi ja valitsemisprogrammi kui ka muudatuste tegemiseks valitsuses. 

"Raske on ette kujutada, et mõne ministri vahetamiseks toimuksid nädalaid kestvad läbirääkimised, mis tipnevad uue valitsemiskokkuleppe allkirjastamisega," nendib endine õiguskantsler. 

"Põhiseaduse 30-aastase ajaloo jooksul oleks see esimest korda, kui uus valitsus astub ametisse korras, mis on ette nähtud ministrite vahetamiseks," toob Jõks välja olukorra kurioossuse.

"Ajal, mil oleme silmitsi kobarkriisidega, ei ole Eesti huvides valitsus, mille ametisse nimetamise seaduslikkus on küsitav," on Jõks kriitiline hetkel toimuva suhtes.

ERR uudis põhineb Delfis ilmunud arvamuslool.

Toimetas René Allik