Udune vaade Moskva Kremlile. Foto: Jekaterina Bõkova, Bigstockphoto.com

"Neljapäeva õhtul esines Eesti tippdirigent Kristjan Järvi koos Nordic Pulse Ensemble'iga New Yorgis asuvas Venemaa konsulaadis. Temaga koos esines tuntud Venemaa viiuldaja Mihhail Simonjan, kes on avalikult Venemaa pehme jõu esindaja," kirjutab Postimees.

Artiklis, mille autoriks on märgitud Joosep Värk, kirjutatakse, et Mihhail Simonjan asutas 2014. aastal fondi Open Sea, mille president ta praegu on. See fond tegutseb varjamatult Venemaa n-ö pehme jõu esindajana ning koostöös mainitud fondiga toimuvad ka Järvi kontserdid Vene saatkonnas ja konsulaadis.

Joosep Värk. Foto: Scanpix

Joosep Värk on sama ajakirjanik, kes kirjutas 2014. aastal Eesti Päevalehele artikli "Kooseluseaduse vastu sõdiva Varro Vooglaiu sihtasutuse nõukogu liikmed istuvad ühes paadis Putini lähikondlase Vladimir Jakuniniga".

Selles artiklis seostati Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) täiesti meelevaldselt Venemaa Raud­teede presidendi Vladimir Jakuniniga.

Nagu Pressinõukogu SAPTK kaebuse peale tuvastas, rikkus EPL kõnealuse artikli avaldamisega ajakirjanduseetika põhimõtteid, levitades laimu. Ka EPL-i peatoimetaja Urmo Soonvald oli hiljem sunnitud tunnitama, et mingeid fakte, mis võimaldaks SAPTK vastu suunatud süüdistusi ja kahtlustusi tõendada, neil tegelikult pole.

Näide EPL-i poolt 2014. aasta suvel SAPTK vastu ellu viidud alatust laimukampaaniast, mille üheks juhtfiguuriks oli samuti Joosep Värk ehk sama isik, kes on nüüd Postimehe palgal olles kirjutanud artikli Kristjan Järvile kahtlustevarju heitmiseks. Foto: SAPTK