Peavooluväljaannete vaikiv heakskiit sellele, kuidas riigikogu liige ja endine haridusminister Jürgen Ligi nilbitseb, kiites takka piltidelt nägupidi äratuntavate keskkooliõpilaste osalusel toimunud Konservatiivset Suveakadeemia kujutamisele sodomiitliku kokkutulekuna, annab taas kord tunnistust liberaalses meedias kehastunud topeltstandarditest.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldas 12.–14. augustil Kernu mõisas esimese Konservatiivse Suveakadeemia, millest võtsid osa 27 noort meest ning mis möödus soliidses ja härrasmehelikus vaimus. See ei ole mitte ainult korraldajate, vaid ka kõigi osalenute ühine hinnang, mida kajastab adekvaatselt suveakadeemiast ülevaadet andev videokokkuvõte.

Liberaalses peavoolumeedias ei ole konservatiivsete ideaalide lahtimõtestamise eesmärgist lähtunud suveakadeemia vähimatki kajastust leidnud. Küll aga üllitas sel teemal artikli liberaalne libauudisteportaal Lugejakiri.ee, mida veab eest Eesti Panga kommunikatsioonispetsialist Mart Siilivask.

Portaalis avaldatud artikkel kannab pealkirja "OHHOO! Tänu kolme täiskasvanud mehe ühisele pingutusele said 27 poissi üleöö meesteks" ning selle läbivaks tooniks on mulje loomine, nagu olnuks suveakadeemia homoseksualistliku alatooniga üritus, kus tegeleti noormeeste sodomiseerimisega. Muu hulgas kasutatakse artiklis selliseid haigeid väljendeid nagu "Konservatiivsus suruti hellalt sügavale noortesse sisse".

Tähelepanuväärselt kasutas Siilivask Konservatiivsest Suveakadeemiast sellise rõveda kuvandi loomiseks ilma luba küsimata kolme SAPTK-le kuuluvat pilti, millelt on suveakadeemias osalenud nägupidi selgelt äratuntavad – kaasa arvatud mitmed alaealised, 16- ja 17-aastased keskkooliõpilastest osalejad. Niisugune käitumine on erakordselt kohatu ning eriti näotu on see inimese poolt, kes töötab Eesti Pangas riigiametnikuna. Ei tohiks olla raske panna end suveakadeemias osalenute positsiooni ja kujutada ette, mis tunne oleks näha, kuidas nt su koolikaaslased selliseid "naljalugusid" levitavad.

Muidugi jagas Lugejakiri kõnealust artiklit ka oma Facebooki lehel ning liberaalid omakorda jagasid seda postitust innukalt oma sõpradega. Ühe jagamise all pidas vajalikuks sõna sekka öelda ka Reformierakonna käilakuju, endine välis-, rahandus-, kaitse- ning haridus- ja teadusminister ja praegune riigikogu rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi. Selle asemel, et taunida huumori kaitsva loosungi kattevarjus suveakadeemiale nilbe varjundi andmist, kiitis Ligi sellele takka, kirjutades alljärgneva kommentaari: "Õige asi, meestevaheline seks peab õigel mehel mõttes olema alati. Kondoomide eest ainult on kadunud sõna "kasutatud"? Üleöö muidu meheks ei saa."

Esiteks oleks huvitav teada, kas Eesti Pank kiidab oma töötajate poolt reaalsete inimeste suhtes selliste valeuudiste levitamise heaks. Teiseks tahaks teada sedagi, kas Reformierakonna juhtkond peab vastuvõetavaks, et nende poolt haridusministri ametisse usaldatud inimene kirjutab avalikult niisuguseid kommentaare, kus kujutatakse nägu pidi äratuntavate keskkooliõpilastest noormeeste osalusel toimunud rõhutatult viisakat ja akadeemilist koosviibimist homoseksualistliku kokkutulekuna.

Teatavasti armastab liberaalne meedia EKRE esindajaid igal võimalusel lubamatu retoorika pärast hurjutada. Jürgen Ligi seesuguses retoorikas ei nähta aga mingit tähelepanu väärivat probleemi. SAPTK-d on liberaalid juba ammu süljetopsina kasutanud, aga osutada suveakadeemias osalenud noortele meestele avalikult kui mingitele sodomiseerimise objektidele – see on mitmeid ministriameteid pidanud ja praegugi riigikogu liikmeks olevale rahvaesindajale täiesti kohatu, häbiväärne ning erakordselt madal käitumine.

Kui sarnasel moel väljendunuks homoaktivistide korraldatud ürituse suunal nt Martin Helme – mida ta muidugi ei teeks –, siis tõusnuks vali kisa ühes tagasiastumise nõudmistega ja raiumisega, et noorte inimeste alandamine, nende allutamine avalikule koolikiusajalikule perverssele mõnitamisele on täiesti vastuvõetamatu. Aga et liberaalses meedias valitsevad juba ammu topeltstandardid, siis võime olla kindlad, et me ei saa kuulda ühtegi sellist kriitilist märkust. Küll aga sai Postimehe veebiväljaande esilehelt lugeda ilkuvat uudist pealkirjaga "Jürgen Ligi kommentaar sundis Varro taas geiseksile mõtlema"…

Me elame riigis, kus endine HARIDUSMINISTER Jürgen Ligi kommenteerib allolevate sõnadega soliidses ja väljapeetud…

Posted by Markus Järvi on Teisipäev, 25. august 2020

On mõtlemapanev, et oleme Eestis jõudnud olukorda, kus peab hakkama selgitama asju, mis peaks olema elementaarsed. Näiteks seda, et täiskasvanud inimestel, eriti poliitikutel ja riigiametnikel ei sobi teha seksuaalse alatooniga vihjeid alaealistele, ei varjatult ega avalikult. Sellega seoses tekib muidugi küsimus, miks paelusid Lugejakirja artikli homoerootilised fantaasiad näiteks riigikogu liiget Kristen Michalit, kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuhti Meelis Kompust, riigikontrolli kommunikatsioonijuhti Toomas Mattsonit, Eesti Pagulasabi juhatajajat Eero Jansonit ja mitmeid teisi tuntud inimesi, kes märkisid Lugejakirja postituse Facebookis meeldivaks.

Igal juhul paistab, et "onu Heinol" on tulemas "väärikas" järelkasv: "onu Mart" Eesti Pangast ning "onu Jürgen" Riigikogust. Need mehed annavad müütilisele "onu Heinole" vägagi reaalselt kogetava nime ja näo. Taoliste tüüpide kõrval on "poe taga Bocki libistavad EKRE valijad" tõelised inglid, sest nende fantaasiad piirduvad järgmise õllega, mitte alaealiste poistega. Kas me pole küllastumiseni kuulnud, kuidas tänased süütud naljad viivad homme reaalsete tegudeni. Palun, siin on "süütud" naljad alaealiste kohta. Kas jääme ootama tegusid? Rääkimata sellest, et "naljamehed" on ühiskondlikult kõrgel positsioonil inimesed, kes on võtnud oma sihtmärgiks neile tundmatud alaealised.

Positiivse poole pealt on kena märkida, et Jürgen Ligi näitab avalikult, missugune inimene ta on. Pidades silmas, et ta usub, et "meestevaheline seks peab õigel mehel alati mõtteis olema", tasub temaga riigikogu jõusaalis või mõnes teises spordiklubis ühte riietusruumi või sauna sattudes ettevaatlik olla.

Mis puutub aga Konservatiivsesse Suveakadeemiasse, siis paljuski lähtub selle korraldamine just nimelt eesmärgist, et Eestis kasvaks noorte meeste näol peale härrasmehelikke poliitikuid, kes tõstaks rahvaesindaja standardi nõukogude mölaka mentaliteediga Ligile, perverdi mentaliteediga riigiametnik Siilivasele ja teistele pahemliberaalidest rõvetsejatele avalikult ja kõigile arusaadavalt kättesaamatusse kõrgusse.

Hallo-hallo, Postimees ja Mart Raudsaar, kas teil seal häbi ei ole sellist saasta tiražeerida? Ei, see ei ole ainult…

Posted by Varro Vooglaid on Teisipäev, 25. august 2020