Objektiivi annetustekampaania suur edu vahetult enne jõulupühi sisendab tänulikkust ja näitab, et paljude inimeste jaoks on seismine meile ühiselt kallite ideaalide eest väga oluline, toonitab Objektiivi toimetus juhtkirjas ning soovib kõigile portaali sõpradele rahulikke ja rõõmsaid jõulupühi.

Objektiivi jõulueelne annetuste kogumise kampaania jõudis paljude toetajate ühisel panusel mitte ainult eesmärgini, vaid seda kaugelt ületava tulemuseni. Kui eesmärgiks oli koguda järgmise poolaasta tegevuskulude katteks minimaalselt 50 tuhat eurot, siis reaalselt laekus annetusi tublisti üle 70 tuhande euro. Sellisena on tegu Objektiivi läbi aegade kõige edukama kampaaniaga, mis võimaldab meie portaali tööd mitte ainult jätkata, vaid ka mõnevõrra laiendada. 

Täname siiralt kõiki toetajaid usalduse eest! 

Niisuguse tulemuseni jõudmine on seda tähelepanuväärsem, et käes on varasemaga võrreldes tunduvalt ebakindlam ja paljude jaoks ka rahaliselt keerulisem aeg. Seega tõestab Objektiiv end jätkuvalt tõelise kodanikuajakirjanduse väljaandenda, tegutsedes üksnes tuhandete eraisikute annetustele tuginedes kommertsmeedia, parteimeedia ja riigimeedia kõrval väikese, kuid üha suurema mõjuga jõuna. 

Vaevalt tuleb algav aasta vähem sündmuste- ja pingeterohke kui oli seda lõppev aasta. Vastupidi, pigem saavad vastuolud süvenema nii Eestis kui ka maailmas. Kui kodumaal saame seda muu hulgas näha seonduvalt abielureferendumi vastu suunatud rünnakutega, siis maailmas hakkab tooni andma tõenäoline võimu üleminek USAs. Rünnak inimeseks olemise põhitõdede, põhiõiguste- ja vabaduste ning riikliku iseseisvuse ja rahvusriikluse ideaalide vastu jätkub ja süveneb. Kõik see tähendab, et Objektiivi roll olla Eesti avaliku arvamuse väljal terve mõistuse eestseisjaks muutub veelgi olulisemaks. 

Algaval jõuluajal tasub aga need probleemid ajutiselt kõrvale lükata ja mõelda pigem sellele, mis on elus tõeliselt oluline. Jeesuse sõnad “Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab elu oma sõprade eest” (Joh 15:13) ehitavad silla jõulu- ja ülestõusmispühade vahele ja annavad meile võtme mõistmaks, mis on inimliku elu sügavaim tähendus. Ühtlasi aitab Jeesuse tulek siia maailma leida lootust teadmisest, kui tohutult suur on tõelise armastuse jõud ja kui jõuetu on selle kõrval kurjus – just sellest räägib Jumala tulemine siia ilma väikese väeti lapsena, kes ometi võidab kogu maailma.

Soovime kõigile Objektiivi lugejatele ja ennekõike meie portaali töö võimalikuks teinud toetajatele rahulikke jõulupühi ja rõõmsat aastavahetust! Eriti sel ajal, mil avalikus ruumis domineerivad muret, ärevust või koguni hirmu tekitavad sõnumid, on väga vajalik säilitada rahu ja rõõmu.

Jõulupühad pakuvad selleks alati võimaluse, kui me vaid anname jõulumüsteeriumile oma hinges ruumi. Hoidkem ja armastagem teineteist, pühendudes eriti neile, kes on meile kõige lähemal – oma perekonnale!