Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker sasimas käesoleva aasta 6. veebruaril Euroopa Parlamendis juhtiva Euroopa superriigi ideooloogi Guy Verhofstadti soengut. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker tegi eile Suurbritannia välisministrile Boris Johnsonile teatavaks, et teda ei tohi lolliks pidada ning Euroopa superriigi rajamine oleks täielik jama.

https://www.youtube.com/watch?v=2LDEyukdh68

Junckeri vihane repliik kõlas pärast seda, kui Johnson pidas Londonis kõne, milles rõhutas Euroopa Liidust väljumise eeliseid ning mainis, et Euroopa-ülese ja oma seadusandlust peale suruva riigi idee on Briti poliitikutele alati vastukarva olnud.

Johnson tõi esile, et "Euroopa Liidu institutsioonidele on omistatud üha rohkem volitusi ja kompetentse."

Juncker süüdistas seepeale Briti poliitikuid "teesklemises, et ma olen loll [ja] kangekaelne föderalist…, et ma olen Euroopa superriigi poolt," vahendab Express.

Ta kinnitas, et on "rangelt Euroopa superriigi vastu. Me ei ole Ameerika Ühendriigid, me oleme Euroopa Liit, mis on rikas tervik (ingl. k body), sest meil on need 27, 28 riiki."

Ta toonitas, et "Euroopa Liitu ei saa ehitada Euroopa riikide [tahte] vastu, nii et see on täielik jama."

Mäletatavasti kuulutas Juncker mullu välja kava luua Euroopa Liidu armee, panna paika selle rahandusminister ning tekitada tsentraliseeritud finantssüsteem.

Kõlasid kuus punkti superriigi loomiseks Euroopas

Pealik pidas kõnet: üks president, üks raha, üks armee