Ajaloolane ja literaat Jüri Kotšinevi sõnul on põhjused Objektiivi lugemiseks ja toetamiseks väga lihtsad: inimene kui oma riigi kodanik ja patrioot peaks mõtlema oma peaga!

Jüri Kotšinevi sõnul ei tohi inimene muutuda robotiks, kes kuuleb hääli kõrvalt, vasakult või paremalt, vaid mõelda tuleb ikka oma peaga.

“Siia stuudiosse tulles mõtlesin ühte lihtsat asja. Kupjad, kiltrid ja aidamehed ei olnud tegutsemas mitte kaugel tsaariajal, mitte ka ainult nõukogude ajal, mida minuvanused hästi mäletavad, vaid nad on tegutsemas ka praegu,” tõdeb ajaloolane ja literaat Jüri Kotšinev.

“Neil on omad huvid. Neil on omad isandad. Neil on omad ülesanded,” ütleb Kotšinev ja meenutab, kuidas ka eelmise vabariigi ajal üritati meil ajada asja ülevalt, läbi kultuurikubjaste.

“See ei lõppenud hästi. Õpime ajaloost, mõelgem oma peaga ja mäletagem seda, et igal tõekuulutajal, kes on kinni makstud, tuleb oma mihklipäev, nagu oinastel. Igal spiikril, kes vehib haamriga, tuleb aga oma haamripäev. Et mitte haamri alla sattuda, kutsun ma veelkord üles kõiki Objektiivi jälgijaid oma peaga mõtlema!”