Inimesed on toonud naistekliiniku ooteruumi plakati sõnumiga usust, lootusest ja armastusest, lisaks korvitäie sündimata laste kujukesi. Foto: Scanpix

Ontario provintsis arreteeriti esimene inimene tulenevalt seadusest, millega keelati sündimata laste kaitseks sõna võtmine sealsete abordikeskuste juures.

Cyril Winter (70) oli arreteerimisest šokeeritud eriti selle tõttu, et ei viibinud Ottawa abordikliiniku läheduses isegi mitte abordist, vaid kodanikuõigustest kõneleva plakatiga, kirjutab LifeSiteNews.

Kõnealuse seadusega keelati igasugune elupooldav tegevus 50 meetri raadiuses Ontario abordikliinikutest, mida on kokku kaheksa.

Soovi korral võivad aborditöösturid taotleda "turvatsooni" laiendamist 150 meetrile.

Esmakordse süüdimõistmise korral ähvardab üleastujaid kuni 5000 dollari suurune rahatrahv või vabadusekaotus ülempiiriga kuus kuud.

Winter on käinud kõnealuse abordikeskuse juures kuus ja pool aastat ning seadnud tavaliselt püsti plakateid piltidega abordi läbi tapetud lastest.

Seekord seisis ta seal aga sõnumiga "Sõna- ja usuvabadus. Ei tsensuurile".

Winteri sõnutsi oli plakat politsei poolt "eelnevalt heaks kiidetud" ning ohvitserid olid teda "isegi õpetanud, et ära vaata üksisilmi kliiniku suunas, vaata mujale ja käi vahepeal ära ka."

Seega oli ta "šokeeritud," kui kahe-kolme tunni pärast ilmusid nelja sõidukiga kohale kaheksa politseinikku.

Hetkel ei tea ta isegi, milles täpselt teda süüdistatakse ning advokaat ei soovinud sellest ajakirjanikele praegu rääkida.

Kliiniku ja selle külastajate poole mees enda sõnutsi üksisilmi ei vaadanud, küll aga filmis ta oma mobiiltelefoniga politseinikke.

Juhtumit keelduvad kommenteerimast isegi Winteri plakati heaks kiitnud politseiametnikud, kes viitavad vaid eelseisvatele kohtuistungitele märtsi teises pooles.

Samal ajal loodab Winter heade inimeste rahalisele abile, et tasuda arved oma advokaadile.

Kogu see asi on kujunenud talle kulukaks, sest politsei konfiskeeris lisaks plakatitele ka tema telefoni ning seetõttu tuli osta uus.

Kuid kõike seda on Winter valmis kannatama, kuna teeb oma tööd "Jumala ja nende beebide ja nende vanemate pärast," kes aastate jooksul raskel hetkel abi on saanud.

Elupooldava liikumise esindajate sõnul on oluline, et aborti tegema tulnud naised kasvõi viimasel hetkel kuulevad tõde oma sündimata lapse kohta ja suudavad muuta meelt.

Võõras astus ligi ja laps sai võimaluse sündida