Foto: weyo/Bigstockphoto.com

Kaheksa suurärimeest tegid kolmanda lapse toetust tõstnud erakondadele hiigelannetuse, jagades neljale parteile kokku 800 000 eurot.

Detsembri lõpus tegid 100 000 euro suuruse annetuse Bigbanki omanikud Parvel Pruunsild ja Vahur Voll, suurärimees ja Postimehe omanik Margus Linnamäe, LHV Grupi üks omanikke Heldur Meerits, Nortali juht Priit Alamäe, Skype'i asutaja Jaan Tallinn, Vestman Grupi suuromanik Aivar Berzin ja ACE Logistics Groupi omanik Karli Lambot, vahendab Postimees.

Annetuste kogusummast 800 000 eurot laekus 224 000 nii IRLi, Keskerakonna kui ka sotside arvele ning 144 000 Reformierakonnale.

Annetajate nimel kõnelev Parvel Pruunsild toonitas, et toetusel puuduvad muud tagamaad kui soov tunnustada poliitilisi otsuseid, mis on suunatud Eestis maad võtnud iibeprobleemi ületamisele.

Annetuse tegijate hinnangul on sündivuse märkimisväärseks kasvuks vaja just seda, et inimesed ei jätaks rahaliste võimaluste kitsikuse tõttu kolmandat last saamata. Seepärast peavad nad eriliselt oluliseks kolme lapsega perede toetuse hüppelist suurendamist.

Teatavasti võttis hiljuti ametisse asunud valitsus vastu otsuse, et kolmanda lapse toetust suurendatakse eelmise valitsuse plaanitud 200-lt eurolt 300 euroni, mis tähendab, et kolme lapsega pered hakkavad saama riigilt igakuist abiraha 500 eurot.

Väitega, nagu oleks tegu seaduse ostmisega, Pruunsild ei nõustu.

"Mingeid konkreetseid kokkuleppeid meil erakondadega ei olnud, küll lihtsalt meiepoolne lubadus toetada neid erakondi, kes sellise otsuse põhiseaduse preambuli täitmiseks teevad," selgitas ta ja lisas, et kuigi sageli on kombeks ettevõtjatest tonte maalida, ei tohiks välistada, et teinekord tegutsetakse lähtudes siirast soovist panustada ühiskonna arengusse.

Kõnealuse annetuse näol oli tegu viimaste aastate rekordilise rahalise toetusega parteidele.