Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Portaali Uued Uudised peatoimetaja Urmas Espenbergi sõnul võib kaotusvalus liberaalsotsialistlik peavool süüdistada küll alternatiivseid meediaväljaandeid, kuid tõde on visa ja leiab alati tee, kuidas esile tulla. Kui peavoolu kanalid ei soovi oponentidele võrdses mahus sõna anda, siis hakkavad lugejad mujalt tõde otsima.

Juba peale Brexitit, eriti aga peale Donald Trumpi võitu hakati kõikjal ketrama plaati, et neis kaotustes on süüdi eeskätt alternatiiv- ja sotsiaalmeedia.

Libekeelne propagandamasin töötas kiiresti välja isegi termini "tõejärgne ühiskond". Kogu oma pettumuse neis kaotustes valas liberaalsotsialistlik peavool välja alternatiivmeedia peale, sest "süüdlane" oli vaja igal juhul leida! Kui 95% peavoolumeediast pooldas kampaanias anti-Brexitit ja Hillary Clintonit, siis kuidas oli saabunud kaotus võimalik? Peavoolu kõlupeadele ei tule pähegi, et põhjus võib olla olemuslikum ja esindada sügavamaid protsesse ühiskonnas ning alternatiivmeedia on vaid vahend selleni jõudmisel, kuna kõik teised teed on ajupestutega blokeeritud.

Ei läinudki kaua aega, kui alternatiivmeedia sõimamine kandus üle ka Maarjamaale. Suurkorporatsioone, korrumpeerunud poliiteliiti, bilderbergereid ja soroseid tuleb ju tões ja vaimus teenida. Juba eelmise, 2016. aasta hakul lajatas sotside mõju alla olev Eesti Päevaleht ründava artikli alternatiivportaalide Uued Uudised ja Objektiiv suunas. Selle aasta algus tõi tugevat lisa, kui etteantud skeemide järgi asuti ründama Objektiivi. Skeem on aga lihtne – alternatiivmeediat tuleb marginaliseerida, diskrediteerida ja lõpuks hävitada. Kahjuks ei tulene see üksnes ideoloogilisest vihast teistimõtlejate vastu, vaid on kannustatud ka kommertshuvist, sest peavool kaotab ju nii väärtuslikke lugejaid ja klikke.

Jah, alternatiivmeedias on kanaleid, mis kultiveerivad pooltõdesid ja levitavad kahtlase väärtusega infot. Kuid härrased peavoolus, võtke teadmiseks, et valdav osa peavooluvälisest meediast, kaasa arvatud Uued Uudised ja Objektiiv, kontrollivad avaldatavat infot ja seega pole kaugeltki kahtlase väärtusega, nagu seda soovitakse kujutada.

Tõde on visa ning vassivas poliitkorrektses meediaolukorras (loe: blokaad) leiutab tõde alati teid, kuidas paremini rahvani jõuda, olgu selleks siis alternatiiv- või sotsiaalmeedia või mõni muu kanal. Peavoolu kanalid aga, kes taotlevad silti "objektiivsus", peaksid andma võrdset kõneruumi ka oponentidele. Ainult nii oleks võimalik tagasi võita kaotatud objektiivsust ja mujalt tõde otsivaid lugejaid.

Artikkel ilmus esmalt portaalis Uued Uudised