Perearst Karmen Joller kandideerib Reformierakonna ridades riigikokku. Foto: kuvatõmmis valimisreklaamist

Perearst Karmen Joller kandideerib Reformierakonna ridades riigikokku, kuna soovib seeläbi võidelda väärinfo leviku vastu, mis tema väitel sisuliselt inimesi tappis. Tema sõnul otsustasid inimesed end jätta väärinfo tõttu vaktsineerimata, jäid haigeks ja surid.

Oma valimisreklaamis selgitab Joller, et otsus kandideerida riigikokku oli tema jaoks keeruline, kuna ta elab praegu arstina oma unistuste elu, ühtlasi on tal mõnus kodu ja tore pere, vahvad sõbrad ja huvitavad hobid. Sellegipoolest ei saanud ta enda sõnul jätta kandideerimata.

Joller selgitab, et kui ta osutub riigikokku valituks, siis on tal kaks põhiteemat, mille eest ta tahaks väga seista ning on enda sõnul seisnud juba üle 10 aasta.

Üheks teemaks on väärinfo levik Eestis. "Me kõik nägime pandeemia ajal, kuidas väärinfo sisuliselt inimesi tappis," väidab Joller. "Mõni otsustas jätta vaktsineerimata, jäi haigeks ja suri." Tema sõnul teab neid lugusid peaaegu iga pere meil Eestis.

Teiseks oluliseks teemaks on tema jaoks Eesti tervishoid, mille juures on väga oluline, et inimesed suudaksid olla võimalikult terved võimalikult pikka aega ning arstiabi oleks nende joaks loogiline, kättesaadav ja kvaliteetne.

Samas on Joller varasemalt võtnud sõna näiteks abordi teemal, kirjutades, et kuni 22. rasedusnädalani ei loeta Eestis loodet veel inimeseks, mistõttu on lubatud teda abordi teel tappa. Joller leiab, et see, millal me loodet inimesena käsitleme, on puhas ühiskondliku kokkuleppe küsimus. USAs kehtestatud abordipiirangute kontekstis kommenteeris ta aga, et tuleks teha esimesi samme ka meeste õiguste piiramiseks ning mehe spermatosoidid peaksid olema riigi omand, rahvuslik kapital.

Veel ühe kandideerimise põhjusena on Joller välja toonud, et ta soovib parandada poliitilist kultuuri, kuna teda häirib riigikogu infotundide sõnavõttude stiil.

Reformierakonna juhi Kaja Kallase sõnul on Karmen Joller erakonna ridadesse oodatud ja vajalik täiendus: "Koroonakriisi ajal nägime, kui vajalik on, et meie suurepärased arstid osaleksid lisaks igapäevatööle ka avalikus debatis. Karmen Joller oli üks neid, kelle väljaütlemised teaduspõhise meditsiini toetuseks aitasid kindlasti päästa Eesti inimeste elusid ja tervist."

Koroonakriisi ajal kirjutas Joller toonase kultuuriministri Anneli Oti vaktsineerimisstaatuse üle lahvatanud arutelu kontekstis, et koroona vastu vaktsineerimine ei ole mitte kunagi isiklik teema ning "vaja on luua olukord, kus teatud ametikohtadel lihtsalt ei ole võimalik töötada, kui teatud vaktsiinid on tegemata". Seetõttu ootas ta "elupäästva eeskuju näitamist" ka valitsuse liikmetelt ning kutsus üles vaktsineerimisele.

Samuti leidis ta, et nende alaealiste vaktsineerimiseks, kes pole väikelapsed, pole vanemate nõusolekut vaja: "Mis puutub lapsevanemate nõusolekusse, siis tegelikult pole seda vaja. Kõige olulisem on see, mida laps ise tahab – see on ju tema keha ja tema otsus. See ei käi muidugi väikelaste kohta, kes maailma veel hästi ei adu."

Karmen Joller valiti 2017. aastal aasta arstiks ning 2018. aastal aasta meditsiinimõjutajaks. 2019. aastal arvas Eesti Päevaleht/Delfi Jolleri Eesti saja mõjukama inimese hulka. Joller liitus Reformierakonnaga 2022. aasta novembris.

Meiega liitus perearst ja teaduspõhise meditsiini propageerija Karmen Joller! ✨Ühtlasi kandideerib ta riigikokku ning ütleb, et tema jaoks on oluline, mismoodi Eesti riiki juhitakse. Lisaks soovib ta Riigikokku valituks osutudes võtta oma südameasjaks väärinfo leviku takistamise Eestis. "Me kõik nägime pandeemia ajal, kuidas väärinfo sisuliselt inimesi tappis," märkis Joller. Vaata lähemalt videost👇

Posted by Reformierakond on Friday, December 2, 2022

Toimetas Martin Vaher