Kuvatõmmis ETV Eesti mängu saatest.

Reformierakonna poliitik Karmen Joller esines sotsiaalmeedias avaldusega, milles nimetab MTÜsse Ühinenud Meedikud ja Teadlased kuuluvaid eksperte "vaktsiinivastasteks ja vandenõuteoreetikuteks".

16. veebruari õhtul sooritatud postituses seisab

"MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased on vaktsiinivastaste ja vandenõuteoreetikute ühing, kes üritab aktiivselt sekkuda Eesti tervishoiupoliitikasse, püüdes läbi suruda ebateaduslikke arusaamu ja meetodeid."

Jolleri seisukohavõtu põhjustas vabaühenduse saadetud terviseteemaline küsimustik.

"Täna saatsid nad Riigikokku kandideerijatele küsitluse, millesse soovitan suhtuda äärmise ettevaatusega. Mina isiklikult kavatsen seda küsitlust ignoreerida. Küsitlus on koostatud suunatult, sellele ei ole võimalik ausalt ja objektiivselt vastata. Arvestades seda, kui vabalt on selle ühingu juhtivad liikmed seni käinud ümber muu teadusliku informatsiooniga, ei saa olla kindel ka selles, et see küsitlus adekvaatset tõlgendust leiab," jätkab Reformierakonna poliitik.

Sõna "vandenõuteooria" on uuskeelne väljend, mille mõtles välja Luure Keskagentuur inimeste häbistamiseks ja vaigistamiseks, kes kahtlustasid, et kõnealune julgeolekuasutus võib olla seotud Ameerika Ühendriikide 35. presidendi John F Kennedy atendaadiga.

Tänaseks on teada, et agentuur varjas uurijate eest atendaadiga seotud asjaolusid.

MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased esindavad samu seisukohti, mis on kirja pandud Great Barringtoni Deklaratsioonis, mille avaldasid 2020. aasta lõpus maailma tippteadlased Dr. Martin Kulldorff, Dr. Sunetra Gupta ja Dr. Jay Bhattacharya. Kulldorffi teadustöid on tsiteeritud ligi 30 000 korda. 

Valdav osa Jolleri postitust kommenteerinud inimesi on tema seisukohaga nõus ja seal pannakse ühele pulgale muuhulgas lastehalvatuse vaktsiinid ja Covidi süstid.

Karmen Joller kandideerib 5. märtsil toimuvatel valimistel Riigikokku Tallinna Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe valimispiirkonnas.

Toimetas Karol Kallas