
Hinnates millise agarusega Eesti valitsus ja avalikud asutused tähistasid IDAHOBIT-i päeva, siis ilmselgelt on tänase võimu jaoks tegemist jaanipäeva- ja vabariigi sünnipäevade mõõtu riigipühaga.
Põhjusel, et Euroopa Komisjon on, seda hoolimata Eesti põhiseadusest ja Maastrichti aluslepingutest, Eestis kõige võimsam avalikkusele nähtav jõud, siis alustuseks Komisjoni pöördumine 17. mai IDAHOBIT-päeva puhul:
"Igaüks väärib nähtav olemist. Igaüks väärib turvalisust.
Paljude jaoks on iseendaks olemine jätkuvalt ohtlik.
IDAHO(BI)T-il seisab Komisjon koos LGBTIQ+ inimestega üle Euroopa Liidu ja viha, õiguste piiramise ning vägivalla vastu.
Seda põhjusel, kuna Komisjon kaitseb tähtsaid asju: meie vabadusi, meie õiguseid, meie demokraatiat."
Pöördumise saateks üritas Komisjon inimesi rabada meemiga:

"Sooideoloogia tähendab sunnitud sõnakasutust ja positiivseid õiguseid*, mis kujutavad sõnade avaliku tähenduse ning kõige, mis vastab objektiivsele reaalsusele, vägistamist. "Peaks tähendab kohustust." Mõisted "mees" ja "naine" elik soolised määrsõnad on kõigest hoolimata bioloogiasse ja ajalukku ankurdatud-, mitte kellegi ideoloogiliste väljamõeldiste peale muutuvad tähised. Sooideoloogia inimestele peale sundimine tähendab keelt, tõde ja kooskõla anastavat türanniat."
Michael Robillard: "Sooideoloogia seosetus"
Nagu meemist võib välja lugeda, on viisakatel euroliidu progressikultistidel olemas ususümbol ja Liidu 12 tähte on sama tähtsad kui progressilipp.
Mille juures võiks meeles pidada, et uhkus on üks surmapattudest, vikekaar on Jumala poolt inimkonnaga sõlmitud lepingu tähis, mille tähenduse sümbolina tähestikurahvast ära kasutavad süvariigi ideoloogid üritasid 1978. aastal hõlvata.
Enam-vähem Liidu tähelipu esitlemise esimestest päevadest alates on saatnud seda vandenõuteooria, mille kohaselt on see lipp veel poolik.

Johannese ilmutus 12:1 "Suur tunnustäht sai nähtavaks taevas: naine, riietatud päikesesse, ning kuu tema jalge all, ning pärg kaheteistkümnest tähest tema peas."
Nii, nagu vikerkaare-, pole Liidu lipu 12 tähe puhul kindlasti mitte kuidagi tegemist Euroopa kristliku tsivislastiooni, selle väärtusruumi ja objektiivse reaalsuse ründamise ning tühistamisega.
Eesti valitsus kirjutas 17. mai puhul:
"17. mail tähistatakse rahvusvahelist homo-, bi- ja transfoobia vastast päeva (IDAHOBIT). Sellega austame igaühe väärikust ja õigust elada turvaliselt ning ilma hirmuta olla see, kes ta on.
Täna värvus Stenbocki maja vikerkaarevärviliseks, et meenutada lihtsat ja olulist põhimõtet: mitte keegi ei tohiks kogeda diskrimineerimist, tõrjumist, kiusamist ega vägivalda oma seksuaalse sättumuse või soolise identiteedi tõttu.
Vikerkaarelipp on märk sellest, et meie ühiskonnas on ruumi erinevatele inimestele. Ka neile, kes on vahel pidanud kogema tõrjumist või vaikimist.
Me ei pea kõiges ühtemoodi mõtlema, kuid saame kokku leppida hoolivuses, austuses ja inimlikkuses."

Eesti tänane valitsus peab inimeste "soomuutmiega" invaliidistamist ja objektiivse reaalsuse eitamist "hoolimiseks", "austamiseks" ning "inimlikkuseks".
Eesti Inimõiguste Keskus sekundeeris:
"Täna tähistatakse üle maailma homo-, bi-, trans- ja interfoobia vastast päeva. Igal inimesel on õigus elada ilma hirmuta diskrimineerimise, vägivalla ja vaenu ees. Inimõigused kuuluvad meile kõigile."

Osutusega sõrmejäljele tahetakse ühe jubedama VVO-tööstusharu poolt tõenäoliselt öelda, et soosegadus, seksiveidrused ja laste kohitsemine on täpselt samasugune inimese püsiomadus elik -tunnus kui tema sõrmejälg.
Eesti Välisministeerium arvas pidupäeva puhul:
"Täna tähistame rahvusvahelist homofoobia, transfoobia ja bifoobia vastast päeva.
Välisministeeriumi hoonel ja Eesti välisesindustel lehviv vikerkaarelipp meenutab, et iga inimene väärib austust, turvatunnet ja võrdseid võimalusi, olenemata sellest, keda ta armastab või kuidas ta end määratleb.
Diskrimineerimisel, kiusamisel ja vägivallal ei ole meie ühiskonnas kohta. Eesti seisab selle eest, et õigus armastada ja olla armastatud oleks tagatud kõigile – nii kodus kui ka võõrsil."

Põhja Eesti Regionaalhaigla tunnistas selle juhtkonna ideoloogiliselt ühest "soovahetust" toetavat ja objektiivset biloogilist ning meditsiinilist reaalsust eiravat usku:
"Täna õhtul lööb Regionaalhaigla särama vikerkaarevärvides.
17. mai on rahvusvaheline homo-, bi- ja transfoobia vastane päev – päev, mis tuletab meelde, et iga inimene väärib turvalist, hoolivat ja lugupidavat kohtlemist sõltumata oma sooidentiteedist või seksuaalsest sättumusest.
Hiljuti allkirjastas Regionaalhaigla ka mitmekesisuse kokkuleppe, millega haigla kinnitab oma pühendumust mitmekesisuse, kaasamise ja võrdse kohtlemise põhimõtete edendamisele töökeskkonnas.
Usume, et hooliv ja turvaline keskkond peab olema olemas kõigi jaoks – nii patsientidele kui ka töötajatele."

Sotsiaalministeeirum, mille kantsleri sugu nimetatud asutus ei avalda, kutsus inimesi IDAHOBIT-i päeva puhul paraadile:
"Täna on ülemaailmne homo-, bi- ja transfoobia vastane päev.
Selle tähistamiseks heiskasime Viljandi haigla juures vikerkaarelipu märgina hoolivusest, võrdsusest ja austusest iga inimese vastu.
Tervishoid peab olema koht, kus iga inimene tunneb end hoitud, märgatuna ja turvaliselt. Sõltumata inimese seksuaalsest sättumusest, sooidentiteedist, soolisest eneseväljendusest või sootunnustest peavad kõigil olema võrdsed võimalused saada vajalikku abi ning teha tervist toetavaid otsuseid.
Eelmise aasta lõpus kinnitati majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel Eesti LGBTIQ-inimeste võrdsete võimaluste edendamise tegevuskava aastateks 2025–2030, mille üheks oluliseks suunaks on kujundada tervisevaldkonda veelgi inimkesksemaks ja kaasavamaks. Soovime koostöös tervishoiutöötajate ja kogukonnaga suurendada teadlikkust, tugevdada tugivõrgustikke ning aidata kaasa sellele, et tervishoid oleks avatud võrdselt kõigile.
Tutvu tegevuskavaga.
Igaühel on õigus tervise kaitsele. Inimkeskne tervishoid tähendab ka seda, et meie süsteem vähendab lõhesid, mitte ei süvenda neid.
Kutsume täna ja iga päev väärtustama hoolivust, mitmekesisust ja võrdset kohtlemist. Selleks heiskame täna juba kolmandat aastat vikerkaarelipu ka ministeeriumite ühishoone juures.
1.–7. juuni toimub Tallinnas Baltic Pride 2026, mis toob pealinna taas mitmetuhande osalejaga kogukonnasündmuse. Sel aastal kannab Baltic Pride sõnumit: „Vaikides vaenu vastu ei saa.""

Alice Smith: "Nad pidid asendama võrdsuse õiglusega, kuna selgus tõsiasi, et nemad [vähemused] ei tahagi võrset kohtlemist – need inimesed nõuavad erikohtlemist."
Ükski nõrga liha küüsis kirkuse poole püüdlev Jumala teener pole kellegi teise kohtumõistja, kuid vaadates, millise kõikehävitava, ussitanud ajudele osutava põikpäisusega sooideoloogia asja aetakse, võib tõenäoliselt järeldada, et progressikultuse üheks põhiomaduseks on uhkuse kõrval elukõrkus (1. Jh 2:16).
*Positiivne õigus – kohustus osutada ükskõik kellele mingisguseid tasuta teeneid ja teenuseid. Riigi kohustus hakata suureks kanaemaks. Sooideoloogilises kaastekstis peavad kõik tunnistama, seda nii kõnes kui poliitikas, inimeste kui "vähemuste" välja mõeldud endateadmust.
Negatiivne õigus tähendab teadaolevalt pea kõigi suurte tsivilisatsioonide traditsioonilist kuldset reeglit, et inimesed võiks üksteist rahule jätta: "Ja nii, nagu te tahate, et inimesed teile teeksid, nõnda tehke neile!" (Luuka 6:31)