Kas ERRi saatejuhi poolt EKRE poliitikute otsesõnu saastaks tembeldamine on tõesti vastuvõetav, küsib Varro Vooglaid oma kommentaaris.

Ahto Lobjakas nimetas pühapäeval Raadio 2 eetris olnud saates "Olukorrast riigis" EKRE ministrikandidaate saastaks ja kutsus presidenti otseselt põhiseadust rikkuma, et takistada nende inimeste pääsemist Vabariigi Valitsuse liikmeteks.

Kuidas on selline tegevus ühitatav Eesti Rahvusringhäälingu seadusest tuleneva nõudega, et ERR peaks tegutsema poliitiliselt tasakaalustatult ja korrektselt, ühiskonna sidususele kaasa aitavalt?

Meie Objektiivis ei ole kunagi pidanud võimalikuks kasutada ükskõik kelle suhtes niisugust dehumaniseerivat sõnavara, aga paistab, et ERRil on selles osas latt tunduvalt madalamal – tõepoolest lubamatult madadal.

Iga järjekordne selline vahejuhtum osutab ikka ja jälle tõdemusele, et viimane aeg oleks anda ERRis nädalalõpu poliitilise kommentaari saade ka konservatiividele – tasakaalustatuse huvides või nii, teate küll.

Vt ka täiendavat kommentaari samal teemal:

Kui ERR võtaks endale rahvusringhäälingu seadusest tulenevat poliitilise tasakaalustatuse nõuet tõsiselt, siis peaks saama EKRE ministrikandidaate otsesõnu saastaks nimetanud Ahto Lobjakas saatejuhi kohalt kõrvaldatud. Kui seda ei juhtu, siis on aga tegu järjekordse kinnitusega tõsiasjast, et ERR tegelikult ei hooli rahvusringhäälingu seadusest tulenevatest nõuetest kinnipidamisest, vaid suhtub neisse üleoleva ükskõiksusega.

Posted by Varro Vooglaid on Neljapäev, 18. aprill 2019

.