Migrandid üksmeelse inimketina esmaspäeval Guetamalat Mehhikost lahutavat Suchiate jõge ületamas. Foto: Scanpix

USA piiri peale Mehhikoga on kulgemas juba neli karavani ning nende arv võib kasvada, kuna meediakajastuste valguses süttib tuhandete südames lootus suures seltskonnas turvaliselt kohale jõuda.

"Kõik tahavad veel mõne karavani kokku panna," kinnitas The New York Timesi reporterile Hondurasest teele asunud maaharija Tony David Gálvez.

Gálvez ise reisib karavani nr 2 koosseisus, mis asus USA poole teele läinud nädalal ning on hetkel Mehhikos, vahendab The Daily Caller.

The New York Timesi hinnangul tuleneb karavanide fenomen migrantide veendumusest, et suur grupp on sisuliselt immuunne ärakasutamise suhtes organiseeritud kuritegelike rühmituste ja inimkaubitsejate poolt.

Taolise tõdemusega nõustub ka piirideta maailma edendav organisatsioon Pueblo Sin Fronteras, kes on aidanud migrandikaravane juba 15 aastat ning usub, et arvudes peitub jõud.

Sama usku on paavst Franciscus, kes tõi "Hondurasest Ühendriikidesse reisivat karavani" esmaspäeval eeskujuks eurooplastele ning selgitas, et migrandid eelistavad liikuda koos ja gruppidena – mitte üksi nagu "libero" jalgpallimeeskonnas.

Just niiviisi üheskoos rännates moodustavad migrandid omaenda "kogukonnad," vahendab paavsti Breitbart.