(:)kivisildnik Foto: Karol Kallas

Selge see, et sõda on kellelgi väga vaja ja Eesti seadused takistavad ohjeldamatut sõjategevust. Seega tuleb seadused jalust koristada, et saaks täiega kolmanda maailmasõja pedaali vajutada.

Luulukontroll on eriti tagurlik meediakriitika žanr, mille viljeleja ei suuda enam vaikides välja kannatada peavoolumeedia kinnisideid, sundmõtteid ja haiglaseid luuluprojekte. Meediaeetika kohustab ajakirjanikke ja muid avalikus ruumis sõna võtvaid isikuid püüdlema tõe poole. Luulud ei ole tõde.

Luul on Wikipeedia definitsiooni järgi „haiguslik (väär), veendumuslik ja kriitikale allumatu mõtlemishäire." Meditsiinilise luulu omadused on järgmised:

  1. Haiguslik (väär) – ilmselgelt tõele mittevastav. Näiteks haige räägib, et tema eksistentsi ohustab verejanuline kliimasoojendajate jõuk. 
  2. Veendumuslik – haige mitte ei avalda arvamust, vaid esitab oma mõtteid kui tõeseid fakte. Haige on veendunud, et kurjategijad kliimat soojendavad.
  3. Kriitikale allumatu – ratsionaalsed seletused ei kummuta haige veendumust.

Luulukriitika ei ole meditsiiniline instants, siin ei ravita kedagi, tasuta diagnoosi ei anta, kuid vajadusel antakse soovitus pöörduda perearsti või apteekri poole. 

A. Pevkur kirjutas alla: kaitseväe harjutusväljasid saab tulevikus rajada ilma selleta, et hinnataks mõju keskkonnale ja elanikele

Delfi annab teada, et militaristide ja sõjahüsteerikute luulud on väljumas kontrolli alt ja lisaks sellele ka õigusruumist: "Kaitseminister Hanno Pevkur kirjutas täna lõuna paiku alla mitmeid seadusi muutvale eelnõule, mille eesmärgiks on võimaldada erandlikes olukordades – nagu praegu on näiteks sõda Ukrainas – rajada uusi kaitseväe harjutusväljasid kiirendatud korras ilma selleta, et uuritaks nende mõju looduskeskkonnale, kohalikele elanikele ja nende tervisele."

Terve mõistuse säilitamise huvides tuletan meele, et Ukraina sõda ei ole esimene sõda maailmas ja pole ka mitte ainus omataoline. Sõjad, milles me viimasel ajal oleme osalenud ja oleme verd valanud selleks, et kaitsta Eesti iseseisvust ja turvalisust, seega veelgi erandlikumad olukorrad, olid Afganistaanis ja Iraagis. Siis veel seadused kehtisid.

Oopiumi- ja naftasõdades saime me väga hästi hakkama demokraatia edendamise ja Eesti sõltumatuse tagamisega ilma igasuguste hiigelväljakute ja nende rajamiseks ilmtingimata vajalike drakooniliste ja türannlike sepitsusteta ja küüditamiseta – nii nagu neid nüüd kavandatakse. Väidan, et hetkel ei ole olukord mainitud konfliktidega võrreldes kuidagi eriline, on sisuliselt ja oluliselt vähem eriline, sest meie mehed ei sure oopiumipõlde valvates.

Venemaa on meie kõrval olnud tuhat aastat ja kogu aeg on käinud mingi madin. Nii et sõda Venemaaga on pigem normaalne kui eriline olukord. Rahu Venemaaga on midagi haruldast ja ajutist. Raamatute lugejatele ja ajalugu nuusutanud isikutele siin midagi uut ei ole, ei üllata. 

Selge see, et sõda on kellelgi väga vaja ja Eesti seadused takistavad ohjeldamatut sõjategevust.

Seega tuleb seadused jalust koristada, et saaks täiega kolmanda maailmasõja pedaali vajutada. Maailmasõjad on siiani olnud hullumeelsed projektid. Lootus, et kolmas ilmasõda seda ei ole, on enam kui kergemeelne. Pigem nõdrameelne, siin on vaja ravi ja rahusteid.

B. Riik Võrumaa aktivistidele: autonoomiat ei tule

Võrokeste kongress on valmistanud üriku, millega nõutakse võru põlisrahva ja põliskeele tunnustamist nii riigilt kui omavalitsustelt, kõlab nagu kultuurautonoomia, mille lahke lubamise poolest rahvusvähemustele algupärane Eesti Vabariik oli tuntud ja kiidetud. Sel teemal võib lugeda raamatuid.

Aga see riik on saanud ajalooks ja impeerium on andnud vastulöögi: „Eestis põlisrahvaid ei ole," raiub nagu rauda kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits. Kuulsite, võrokesed, teid ei ole olemas ja te räägite seal võsa vahel sulaselget eesti riigi- ja kirjakeelt, nii et olge vait.

Võrulaste ülestõusu põhjuseks on ilmselgelt globalistidest sõjardite Nursipalu rüüsteretk. Ülestõusu mahasurumise aju jagab ka kultuuriministeerium. See ei ole muidugi kaitse- ja peaministeeriumi nõrkuse tunnus, pigem ikka tugevus, kui ei õnnestu ennast kohe maksma panna Võrumaa kišlakkides, siis saab korra majja vähemalt kultminis ja see tuleb lihtsalt.

Teen ettepaneku asetada küüditaja Juhan Smuuli bareljeef kultuuriministeeriumi välisseinale – on paremini näha ja paistab kaugemale ja sobib otse ideaalselt. „Kuna eestlastel on oma riik ja kehtib Eesti Vabariigi põhiseadus, ei ole eestlased rahvusvahelise õiguse mõttes põlisrahvas," ütleb ustav ametnik. 

Raske vastu vaielda, aga fakt on see, et võrulastel ei ole oma riiki ega vist ka põhiseadust ja et nende maal hakatakse pauku tegema vastu nende tahtmist, mõistagi nad ka küüditatakse, siis on maarahva ülestõus põhjendatud ja kultuurautonoomia nõue enam kui asjakohane. Toetan võrokeste ja mässajate igati tervemõistuslikke nõudmisi. 

Pealegi on kommunistlikud uusajaloolased kinnitanud, et eestlased on sotsiaalne konstruktsioon, mis mõeldi saja aasta eest välja laulupidude pidamiseks, enne seda olid hõimud või banded või lausa metsalised.

C. Uus seadus loob Ühendriikides alused orwelliku politseiriigi tekkeks

Vana hea Makroskoop annab ülevaate hirmuäratavast liitlaste suukorvistamise ja käteväänamise seaduse eelnõust, mille kõrval meie pehvkurid on poisikesed oma nelja seaduse tühistamise plaaniga õiglase sõja heaks. Soovitan ilmtingimata kas lugeda või kuulata, saab selgeks, mis meid kui vasalliiiki ees ootab ja mis siin toimetatakse nii nagu toimetatakse.

Niinimetatud tiktoki seaduseelnõu oleks justkui hiina nuhkide takistamiseks, tegelikult on ta totaalse ameerika nuhkimise, represseerimine, tsenseerimise ja konfiskeerimise eelnõu – kusjuures kõike mainitut rakendatakse kogu interneti infole ja majandusele ning 20 aastaseks vangistuseks ja asjade äravõtmiseks pole vaja mingeid kohtuprotsesse ega sarnaseid menetlusi, kõik käib lihtsalt niisama.

Kõige lihtsamalt kokkuvõttes, kui sa kahtled valitsuse pühades tõdedes – kliima, laste kohitsemine, sundsüstimine või valimistulemused, siis lähed sa paarikümneks aastaks ilma kohtuotsuseta vangi, suvaline ametnik otsustab, selleks võib olla ka delfiidist faktikontrollija, lisaks võetakse kogu su raha ära. 

Osundan: "Eelnõu tekstis on sõnaselgelt öeldud, et valitsus võib rakendada "mistahes leevendusmeedet" "ükskõik millise isiku" või "mistahes vara" suhtes, lihtsalt otsustades, et artikkel, video, taskuhääling, platvorm või muu sisuüksus sisaldab sisu, mis võimudele ei meeldi." Ühesõnaga kõigega võib teha kõike, absoluutselt kõigiga ükskõik mida. Selline plaan.

Totaalne omakohus ja ametnike täiesti meelevaldne türannia ootab kogu lääne tsivilisatsiooni, sest liitlane on ikka veel võimas riik ja meiesugused provintsid alluvad ettekirjutustele koeraliku andumusega. "Tegelikult on USA-s menetlusse antud piiranguseadus ei rohkem ega vähem kui katse haarata täielik kontroll kogu e-majanduse, internetis leviva sisu ja internetivabaduse üle."

Ja et meil omal eesti ega võru internetti ei ole, siis saame kõik täie rauaga. Hea tähelepanek on seegi, selle täielikult hullumeelse, maniakaalse ja idiootliku türannia põhjus on selles, et vasakaktivistide propaganda enam ei tööta ja/või säilitamiseks peavad inimohverdajalikku asteekide poliitikat viljelevad maniakid minema üle totaalsele terrorile. 

Eks näeb mis saab, aga kõik see lõhnab globaalse polsterdatud palati järele. Soovituseks on hankida mõni raamat, sest kui nad seda teevad, siis internetist enam midagi vaadata, kuulata ega lugeda ei ole, Objektiivi ei ole, Makroskoopi ei ole, midagi ei ole.

Invakategooria: Lekkinud dokumendid paljastasid Venemaa plaanid Balti riikidega

Politico laadsed uuriva agitatsiooni väljaanded töötavad edasi olenemata sellest, mida me kommunistidest arvame. ERR vahendab seekord suht mõtlemapanevat Saksa vasakpoolsete infooperatsiooni, mis seab "lekkinud" Kremli "dokumentide" kontekstis väga halba halba valgusse meie valitsuse venestamispoliitika, sealhulgas massiimmigratsiooni mahitamise.

"Kõigis kolmes riigis toetab Moskva ühesuguselt venemeelseid jõude…" Toetatakse siis neid jõude, kes meil oli viisavabaduse poolt Venemaaga, neid kes tegelevad äraandliku piirilepinguga ja rahapesuga vene suunal, teadagi. Ilmselt toetatakse ka neid, kes toetavad venekeelset ja putinistlikku meediat. 

Keskeerakonnal ei läinud riigikogu valimistel eriti hästi, seega on see plaan korralikult läbi viimata või lausa valejutt. Või on ta mõlemat. Kahtlusteks on põhjust enam kui küll, ei lähe nagu tegelikkusega kokku igas punktis, teiselt poolt neid, kes venemaaga äri ajades vene mõju suurendavad on omajagu.

"Samuti tahab Kreml hoida alles Balti riikides venekeelset haridussüsteemi ning hoida ära Nõukogude monumentide lammutamist." Kes meil on olnud venekeelse hariduse apostlid? Reformierakond, sotsid ja keskikud, mõistagi ka E200 – mis on ajalooliselt ja häbenematult üks venemeelsemaid ja jõledamaid kooslusi üleüldse. Aitäh pastelde, kandle ja venekeelse laulupeo eest. 

Meil on üks EKL-nimeline kirjanike mittetulundusühing, kes kohe kuidagi ei taha küüditaja Smuuli jälki punamomumenti maha võtta. Eks kirjanikud olegi kõige parem indikaator, kui tõsiselt meie võimud seda infooperatsioonid võtavad. Kui punakirjanike pead hakkavad veerema, siis on asi õige, kui ei, siis on tegemist järjekordse saksa kommude sonimisega. 

Eks elu näitab.