(:)kivisildnik Foto: Karol Kallas

Meie vaesus kaitstud paremini kui kunagi varem, keegi ei võta meilt seda ära, sest idarindel on olukord otse fantastiline. Ja afgaani sõjad me ka võitsime.

Luulukontroll on eriti tagurlik meediakriitika žanr, mille viljeleja ei suuda enam vaikides välja kannatada peavoolumeedia kinnisideid, sundmõtteid ja haiglaseid luuluprojekte. Meediaeetika kohustab ajakirjanikke ja muid avalikus ruumis sõna võtvaid isikuid püüdlema tõe poole. Luulud ei ole tõde.

Luul on Wikipeedia definitsiooni järgi „haiguslik (väär), veendumuslik ja kriitikale allumatu mõtlemishäire." Meditsiinilise luulu omadused on järgmised:

  1. Haiguslik (väär) – ilmselgelt tõele mittevastav. Näiteks haige räägib, et tema eksistentsi ohustab verejanuline kliimasoojendajate jõuk. 
  2. Veendumuslik – haigKui 2021. aasta esimeses pooles maksti toimetulekutoetusteks üheksa miljonit eurot, siis tänavu samal perioodil kulus selleks juba 25 miljonit. Ka toetuse saajate arv on tunamullusega võrreldes kahekordistunud, tõustes tänavu ligi 70 000 leibkonnale.e mitte ei avalda arvamust, vaid esitab oma mõtteid kui tõeseid fakte. Haige on veendunud, et kurjategijad kliimat soojendavad.
  3. Kriitikale allumatu – ratsionaalsed seletused ei kummuta haige veendumust.

Luulukriitika ei ole meditsiiniline instants, siin ei ravita kedagi, tasuta diagnoosi ei anta, kuid vajadusel antakse soovitus pöörduda perearsti või apteekri poole. 

A. Swedbank: Eesti on suure vaesusriskiga Euroopa tipus

Tähelepanelikud pangaprouad on suvatsenud märgata. Eesti on miljoni vaese maa, töötus lööb üle pea kokku, näitajad kukuvad, transiidid-värgid haihtuvad olematusse, mis siin rääkida. Asi on igale palgavaesele ka ilma lehti lugemata ja tabelitesse süvenemata selge. Seda enam on kiiduväärne, et pankurid, kes miljardeid kokku roobitsevad, mõistavad puudustkannatavate masside olukorda, osundan:

"Eestis on palju keskmisest väiksemate sissetulekutega peresid. Eesti peredest 23 protsendil jääb sissetulek alla 60 protsendi Eesti keskmise. Euroopa Liidus on vastav näitaja 17 protsendi…", kolm korda nutusem kui Euroopas, aga kindlasti saab veel halvemini, andke jukukoalitsioonile aega. Las peenhäälestavad.

Pole sellel vastikul koalitsioonil head nime, valevalitsus ei eristu, kogu aeg on nad, seapeedid ja lojused, ainult valetanud. Juku siiski eristub, esiteks tunnen ma Jukut hästi, andekas kirjanik, kunagi väga hea ajakirjanik, no on probleeme faucijalaveega, ent ka alkoholistidel peab olema riigikogus oma esindus – see on demokraatia.

Millegipärast ma oletan, et Juku on selle koalitsiooni päikeseline pool, türannia inimlik nägu – kirjanike liidu liige, ise soovitasin, Juku pole ilmselt kirjutanud alla mingitele rahvusvahelistele lepingutele, mis meid orjastavad, ja kui ka kirjutas, vaevalt ta seda pärast enam mäletab, see on süütust kergendav asjaolu. Klaasi ja põit kergendav asjaolu kui soovite. Soovitan tõesti jääda termini jukukoalitsioon juurde, esiteks hea inimene, teiseks meeldejääv visuaalne identiteet, Reinaasa ei kannataks kaine peaga välja, see on selge.

Vale on abstraktne ja kõikehaarav, hämar ja udune, Juku on väga konkreetne. Mitte midagi tähendavad või liiga üleüldised ja abstraktsed väljendid tekitavad mõtetes hämarust. Juku on konkreetne, mõtled Jukule ja aju lööb nurru, kõik toimib.

Juku ja pangad aitavad meil hoida kontakti reaalsusega, rebivad meid kunstlikult tekitatud luuludest välja – pintsakutega rahvasaadikud ja küllus, see on luul. Tegelikkus on vaesus ja on Juku, tervitan endist kaasvõitlejat KesKusi päevilt. Sai ikka head lehte tehtud küll. Kes on koalitsiooni seltskonnas üldse midagi kirjutanud peale romaanivõistluse laureaadi Sven Mikseri?

Ka Mikseri üle tuleb olla õnnelik, tal on vähemalt suure kirjaniku eesnimi. Nii nagu koalitsiooni juures, nii tuleb ka vaesuse juures näha selle masendava olukorra päikeselist poolt. Esiteks pole see mingi tavaline suvaline arengumaa või juhmide tiblade virelemine, see on klassikaline eurovaesus. Paremat ei olegi. Kõrge kvaliteet.

Iga kehvik olgu oma eurovaesuse üle uhke, häbeneda pole siin midagi – kõik see tuleb inimõigustest, demokraatiast ja euroopa alusväärtustest. Pealegi pole meil midagi muud, mille üle uhke olla, kui Jukut mitte arvestada muidugi. Teiselt poolt on meie vaesus kaitstud paremini kui kunagi varem, keegi ei võta meilt seda ära, sest idarindel on olukord otse fantastiline. Ja afgaani sõjad me ka võitsime.

Ning mis kõige tähtsam, me ei ole oma närutamises üksi, osundan: "Eesti asub vaesusriskiga perede osakaalu poolest Euroopa tipus koos Läti ja Bulgaariaga, sealjuures on vaesusrisk kõige suurem üksinda elavate eakate hulgas." Ja nagu nutikamad lugejad isegi aru saavad, pole siin tegu vaesuse vaid vaesusriskiga, selgituseks olgu öeldud, et see on midagi holokaustiriski taolist.

Neile aga, kes vaesusriski ei jõua välja kannatada ja kellel uhkus on ära ununenud, soovitan elada laialt levinud külluse luuludes, kuula ministrite ja presidentide vastavaid kõnesid. Luulud ei ole niisama, vahel on nad enesekaitseks ja teinekord meelelahutuseks, ega telekas pole ka muud kui võõrad e-luulud, ikka vaadatakse. Paljud on isegi vaimustuses.

B. WHO orjalepingust

Lisaks vaesusriskile ja demograafilisele katastroofile, mida üritatakse selgitada kas kliimakeemise või sõjalise mahatapmisega kõrbepiirkonnas või kusagil mujal, saab meil ikka päris head nalja ka. 

Härrased Proos ja Grünthal on muidugi tõsised inimesed, aga muuhulgas võetakse Vanglaplaneedi eetris seekord jutuks iseseisvuse loovutamise mehhanismid WHO pandeemialepingu näitel. Masendav aga ikkagi klounaad, see meie oma riik.

Panoptikumi saate teises pooles räägitakse sellest, et Eesti Vabariik on andnud euroliidule volitused pidada läbirääkimisi WHO pandeemialepingu asjus (tõmmata meile kaela mistahes koormisi ja õudusi). Ilmselgelt saab see jõle globalistide kontor peagi vabad käed meid oma suva järgi süstida, tuppa sulgeda, üht tabletti käskida ja teist keelata, kusjuures see huntavärk saab olema meie riigi määrustest ja seadustest kõrgemal seisev, ülimuslik, vastuvaidlematu käsk.

Elude päästmiseks, teadagi. Absurdihuumor, see on totaalne häving, orjus ja genotsiid ja ega midagi muud kui naerda ei jäägi üle. Nime ja näota ametnikud loovutavad kontorite hämaruses ja meediavaikuses iseseisvuse tont teab kellele ja annavad meid globaalpsühhopaatide ja depopulatsiooni entusiastide meelevalla alla.

Uuringute järgi on WHO soovitustel 18 miljonit inimohvrit, kui soovitustest saab türannia ja oma murega pole isegi rikastel enam võimalik kohtusse minna, olgu siis sundsüst või mis iganes, küllap saab ka ohvreid olema rohkem. Siis juba Rootsi välja ei vingerda.

Katastroof olevat juba juhtunud, mingi seni selgitamata vormis nõusolek olevat Euroopale juba antud ja selle teoreetiliseks tagasivõtmiseks on aega kaks nädalat ehk. Aga kes võtab midagi tagasi? Joller või? Ehk koguni vene äridele ja euroopa auhindadele pühendunud väga austatud peaministrikonts? Ei. seda nad ei tee, teevad ainult seda, mille eest antakse räpaseid auhindu ja eluaegseid töökohti.

Luul sellest, et meil on siin oma riik ja ametnikud ajavad eesti asja on lõplikult välja ravitud. WHO leping on muidugi ainult üks paljudest sisuliselt salalapingutest, sest neid ei avalikustata, neid ei arutata, need pole meedias teemaks. Eriline on käesolev ainult selle poolest, et mainitud äraandmise tulemusel kargavad depopulistid ilma mingi takistusteta meie tervise kallale.  

Põhinali on aga siin, kuula 13.30 alates ja siis kogu lugu algusest peale: https://www.facebook.com/kalle.grun.503/videos/359510330078853

INVAKATEGOORIA: Vabariik läheb seksuaalsõtta?

Riigikogus olla arutatud Mosambiigi sõjakäiku, sinna on vaja minna euroliidu mandaadiga, relv käes ja kõige õilsama eesmärgiga – kaitsta soolist võrdõiguslikkust või midagi sarnast. Millistes sugudest jutt käib, ei tea meie. 

Selle maailma vägevad ei suuda ära seleta, mis on naine. Tulihingelised kommunistid ei suuda kokku leppida, mitusada sugu on olemas, ega sedagi, kas sugu on sotsiaalne konstruktsioon või valgete rõhumine või midagi muud.

Igal juhul on meil sõjardeid, kes on nõus seda väärastunud luulusüsteemi pärismaalastele tule ja rauaga peale suruma. Ma näen siin kolonialismi süüd koitmas. Näen rõhumist. Hämmastav on see maailmarevolutsiooni sõdurite märatsushoog. Õmmeldagu roheliselapilisi pikkade varrukatega särke ja palju, palju. Väga palju.