Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: Change.org

Rohujuuretasandi rahvaalgatuste allkirjade kogumise ettevõtte change.org keskkonnas kogutakse allkirju korrumpeerunud, ebakompetentse ja Hiina meelse Maailma Terviseorganisatsiooni juhi Tedros Adhanom Ghebreyesuse tagasiastumiseks.

"23. jaanuaril 2020 keeldus Tedros Adhanom Ghebreyesus kuulutamast Hiina viiruse palangut inimeste tervist globaalselt ähvardavaks hädaolukorraks. Nagu me kõik teame, pole koroonaviirusele tänaseni ravi. Nakatunute ja surmade arv on ainult viie päevaga kasvanud üle kümne korra. Osaliselt langeb süü Ghebreyesusele, kuna ta alahindas koroonaviirust. Me oleme veendunud, et Ghebreyesus ei sobi Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhiks. Me kutsume teda koheselt tagasi astuma," seisab petitsiooni seletuskirjas.

"Paljud meist on tõsiselt pettunud, kuna me usume, et WHO peaks olema poliitiliselt sõltumatu. Ilma igasuguse uurimiseta usub Ghebreyesus kõiki Hiina valitsuse nimetatud haigestumiste ja surmade numbreid. Teiselt poolt ei tohi poliitilistel põhjustel jätta WHO tegevusest kõrvale Taiwanit. See riik on tehnoloogiliselt palju kõrgemal tasemel kui mitmed "WHO valitud nimekirja" kuuluvad riigid," jätkab petitsioon.

"Palun aidake maailmal taas uskuda ÜRO-sse ja WHO-sse," kutsub petitsioonitekst üles.

Allkirjastamiseks on vaja Change.org petitsioonileheküljel sisestada oma nimi ja e-posti aadress, peale mida saadetakse kontroll e-kiri, millele vastates on allkiri antud.

Kuna Change.org on äriettevõte, küsitakse allkirjastamise juures ka annetust.

Uudise kirjutamise hetkel on Ghebreyesuse vastu antud ligi 910 000 allkirja.

ÜRO, WHO ja Hiina korruptsiooni kirjedab lähemalt Objektiivi arvamuslugu "ÜRO ja Maailma Terviseorganisatsiooni korruptsioon tapab inimesi".

Toimetas Karol Kallas