"Kurikamees" Sten Hankewitz ründas Twitteris EKREt, nimetades erakonda "rassistlike natside kambaks". Foto: Twitteri kuvatõmmis

Kampaania "Kõigi Eesti" üks algatajatest Sten-Andreas Hankewitz sildistab EKREt oma Twitteri postituses ksenofoobsete, homofoobsete, rassistlike natside kambaks.

Chicagos resideeruv Eesti ajakirjanik ning üks "Kõigi Eesti" sotsiaalmeediakampaania algatajatest Sten Hankewitz väljendas tänavuste riigikogu valimiste õhtul oma Twitteri kontol suurt pahameelt EKRE valimisedu üle, nimetades erakonda muuhulgas ka "rassistlike natside kambaks":

"Kuigi mul on hea meel valimiste võitja üle, pean ma ütlema, et on masendav, et üle 100 tuhande inimese minu sünniriigis leidis, et parim valik riigi juhtimiseks 21. sajandil on kamp ksenofoobseid, homofoobseid, rassistlike natse."

Hankewitz on muuseas ka väliseestlastele suunatud veebiajakirja Estonian World peatoimetaja asetäitja ja üks asutajatest. Väljaande kaasasutajateks on veel Sander Saar ja Silver Tambur, kellest viimane on samuti üks "Kõigi Eesti" kampaania algatajatest. Hankewitz on ka taskuhäälingu "Globaalsed eestlased" eestvedaja.

12. märtsil avaldati väljaandes Estonian World muuhulgas püstjalakoomik Andrei Tuchi arvamusartikkel  "Tere tulemast Eesti uude neonatsi valitsusse", mida Hankewitz ka oma Twitteri seinal "olulise" artiklina jagas.

Koomik Tuch kirjutab seal muuseas, et kui Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon saab reaalsuseks, siis on peaminister Jüri Ratas "paremäärmuslikul" ja "neonatsistlikul" EKREl "mune pidi peos". EKRE valijaid nimetab ta aga õnnetuteks populismi ohvriteks ning jagab ühtlasi Hankewitzi arvamust, et Eesti on omajagu rassistlik ja ksenofoobne maa.

Ratast ei pea Tuch aga riigimeheks, kuna ta hoolivat rohkem oma positsioonist peaministrina kui oma riigist ning EKRE kasutab seda lihtsalt ära:

"Mis puutub Jüri Ratasesse, siis ajalugu ei mäleta teda mehena, kes vabastas miinimumpalga tulumaksust. Ajalugu mäletab teda mehena, kes tõi Eestis neonatsid võimule."

Toimetas Martin Vaher

"Kõigi Eesti" üks algatajaid on Karoli Hindriks, kes süüdistas Mary Krossi "ründamises" ekrelasi