EKRE-vastased meeleavaldajad Raekoja platsil. Foto: Objektiiv

Kas te tõesti ei saa aru, kui totrat liivakastimängu te mängite? Kõigi Eesti peaks olema ka konservatiivide Eesti. Aga ei ole. Piir pannakse ette, uks lüüakse kinni. Kõigi Eesti on tegelikult võõraste Eesti. Eestlaste vihkajate Eesti, kirjutab Objektiivi kolumnist Malle Pärn pühapäevast EKRE vastu suunatud meeleavaldust kommenteerides. 

Jälle kandsid progressiivsed noored Tallinna vanalinnas loosungeid – iseenda vastu. Jah – vabadusele, ei – valedele!   

Mitusada inimest nõuavad vabadust, mis neil on juba olemas ja mida keegi ei kavatse neilt ära võtta? Aga demokraatlikult valitud riigikogulastelt tahavad nemad sellega ära võtta vabaduse valitsust moodustada? 

Protestivad valede vastu, mida ei ole olemas? Reffide ja sotside valede vastu nad ju ei protesti? Siis protestivad nad ikka tõe, mitte valede vastu? Nimetavad tõerääkimise ümber valedeks. Tõejärgse maailma progressiivsed noored. 

Kas sel skisofreenial tuleb kunagi ka lõpp? 

Rahvas läheb järjest vihasemaks. Avatud ja sallivad vihaõhutajad on head tööd teinud. Kaine mõistusega ei saa nende hüsteeriat enam peatada. 

Mis ajab inimese vihaseks? Kõige rohkem vist ülekohus. Ja see, kui võim on järjekindla lolluse ja ülekohtuse laimu poolel. See, kui vestluspartner teda absoluutselt ei kuula, ründab teda aina uuesti ja uuesti oma absurdsete väljamõeldistega. 

Mulle tundub, et inimesi aetakse lausa meelega vihale, et siis saaks neid süüdistada "vihakõnes". Saab igale tülikale isemõtlejale sildi peale kleepida. 

Järjest jaburamate teooriate ja siltidega üllatab meid meie hüsteeriasse kukkunud meedia. Kas tõesti on neil nii palju kaotada, kui võim reffide käest ära libiseb? Kas tõesti nii paljud elavad Brüsseli toiduahelas? 

Kas tõesti EKRE on nii vägev, et nii paljudele ideoloogiateenritele tundub see võimu üleminek lausa maailmalõpuna? 

Kuidas on võimalik nii kaua ja nii järjekindlalt taguda palli vastasmängijate pihta, igasuguseid mängureegleid eirates? Pall tuleb sihtida väravasse, mitte vastasmängija pihta! EKRE juhid on isegi liiga viisakad, ei ole nende suust ühtki roppu ega tõesti solvavat väljendit kuulnud. 

Aga nende teravaid, kriitilisi mõtteid tsiteerivad ja lahkavad  liberaalid nagu usklikud oma Pühakirja, söögi alla ja söögi peale. Meil oleks nagu uus religioon, ekreism, mis on kõigi elu keskpunkt ja mõte. Iga väikseimgi Helmete vihjeke arutatakse läbi, võetakse silpideks lahti, nuusutatakse üle ja neelatakse alla. Igavesest ajast igavesti. Et ikka uuesti ja uuesti intrigeeriva vaidlusteemana üles korjata. Muid jututeemasid enam nagu eriti ei olekski? Vägev seltskond! 

Üks grupp progressiivseid liberaale otsustas nüüd sikud lammastest eraldada. Laenati ühelt austraallaselt lopergune kujund, millega taheti tähistada avatud ja armastavat südant ja nimetati grupp Kõigi Eestiks. KÕIK on teretulnud ja võrdsed, nii kõlas see sõnum. Jah, sõnades. 

Loomulikult avastasid sallivuslaste vastased, need "sallimatud", et kujund on seest tühi, ainult üks kõverik raamkujutis südamest, ja saigi liikumine nimeks Tühjade Südamete Paraad. Ämber koliseb. 

Ja loomulikult asutasid need progressiivide vastased siis grupi Eestlaste Eesti, sest ka nendel on plaanis veel Eestisse jääda. Kõigi Eesti neid ju vastu ei võta. Üks konservatiiv püüdis ühineda, talle vastati, et tema kontot uuriti ja seal ei olnud piisavalt armastust. Nii et uks löödi nina ees kinni: vaat sulle siis Kõigi Eestit! 

See on vaid nendele avatud, kes väljast sisse tulevad, või nendele, kes samahästi oskavad sõnades üht, tegudes teist meelsust väljendada. Konservatiiv on lihtsakoeline, tema räägib seda, mida mõtleb, ja püüab ka tegudes oma põhimõtteid järgida. Tema Kõigi Eestisse ei kõlba. 

Seda tühjade südamete paraadi nägime ka pühapäevastes uudistes. Kõlasid intervjuud nendelt, kes juba on eliitgruppi arvatud, kes eesti keelest ega meelest midagi ei tea ega tahagi teada, nemad tulid tänavale, et kamandada ja õpetada, kuidas eestlased peavad elama. Tulid halvustama neid põliselanikke, kes kuidagi teistmoodi maailma näevad, protestima nende vastu, kes neil lahkesti oma kodumaal elada lubavad? Kas ei ole tänamatu? 

Kas inimesed ei saa enam üldse aru, mida nad teevad? Kas peeglid on meil ära keelatud? 

Kui te olete Kõigi Eesti ja armastate KÕIKI, siis miks te tulete tänavale tigedate loosungitega? Näidake oma armastust, mitte oma vihkamist! Miks te sõdite praegu kõnelusi pidava koalitsiooni vastu? 

Need on demokraatlikult riigikogusse valitud erakonnad, kuskil seaduses pole kirja pandud, et mingi valitud grupp ei tohi mingil juhul valitsusse saada. Kas 100 000 EKRE valijat ei ole Kõigi Eesti? Kuhu te nemad asetate? Miks te NEID ei armasta? Kuidas ikka nii suur osa inimesi asetatakse väljapoole "oma" Eestit, ehkki see "oma" on sõnades "kõigi Eesti"? Üks väike agressiivne grupp nõuab 100 000 Eesti kodaniku hääle tühistamist? Miks te lõhestate Eestit?

Kas te tõesti ei saa aru, kui totrat liivakastimängu te mängite? Kõigi Eesti peaks olema ka konservatiivide Eesti. Aga ei ole. Piir pannakse ette, uks lüüakse kinni. Kõigi Eesti on tegelikult võõraste Eesti. Eestlaste vihkajate Eesti. 

Interrinde teine tulemine. Kunagi keelati see ära, kas nüüd on neile antud amnestia?