Laps kandmas näomaski. Foto: maxim ibragimov/Bigstockphoto.com

Mask röövib inimeselt näo, identiteedi ja väärikuse ning takistab vaba suhtlemist, kirjutab Malle Pärn Objektiivi kolumnis.

Kirjutasin mõni aeg tagasi, et pean viimase aja uudistele sageli reageerima sõnaga "uskumatu". Nüüd lisandub sellele ka "lihtsalt pole sõnu". Elu siin maailmas muutub aina imelikumaks. 

Lihtsalt ei jaksa enam vaielda meie ühiskonnaelus vohavate maaniatega. Nagu kivimüür oleks ees, millest ükski valguskiir läbi ei pääse. Räägi ja räägi, seleta nagu väikestele lastele, aina uuesti  ja uuesti, aga nad ei saa mitte midagi aru. See viirus on hullem kui koroona. Ei tapa, aga sandistab. Ja ilmselt jäädavalt. 

Kliimaneutraalsus. Rohepööre. CO2 tasulised kvoodid. Sooneutraalne abielu. Soodüsfooria. Rail Baltic. Massmigratsioon heaoluriikidesse. Metsade hävitamine. Sundvaktsineerimine. Politsei alusetu vägivald. Maskikohustus. Koroonapass. 

Üks võeti ära, sest selle mõttetust hakkasid taipama isegi liberaalid, teised jäeti alles. See vaksikupass, see orja isikutunnistus, mis tegelikult alandas veel rohkem neid, kes selle hankimisega vaeva nägid, ennast selleks mitu korda süstida lasid, et vaktsiiniusu sõnakuulelike jüngritena – juhul, kui nad ellu jäid – kodust väljas meelt lahutamas käia.

Igal pool tuli näidata seda orjapassi, ilma selleta, inimesena, ei olnud kellelgi enam väärtust, ainult see pass andis neile loa pääseda parnassile, petlikke lõbusid nautima. Ususekti juhtide pitsat oli tähtis, mitte inimene ise. Uskumatu, et nii paljud inimesed selle alandamisega lepivad! 

"Jääb alles: kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski, soovitus vaktsineerida ja teha tõhustusdoos."

Viha õhutamine peaks olema karistatav, ma tean väga paljusid inimesi, kelles see määrus tekitab viha, ja mitte vähe. Kas selle valitsuse eesmärk ongi tekitada oma rahvas viha ja vihkamist, et siis hakata sõnakuulmatuid "vihakõne" eest vangi panema? 

Kuidas on võimalik mitte aru saada, et need maskid ei kaitse mitte kedagi selle viiruse eest? Me oleme "kandnud" neid maske nagu alandavat orjakohustust juba mitu kuud, üle poole aasta – kui kaua? – ja kogu see aeg on inimesed aina nakatunud ja haigestunud! Mitu tuhat nakatunut päevas!

Kas nad ei "kandnud" maske? Kandsid ju! Paljudel inimestel on lausa peenelt disainitud püsimaskid! Sest neid ei lastud ilma maskita mitte ühestki uksest sisse! Ma tunnen südamest kaasa inimestele, kes peavad terved pikad tööpäevad hingama läbi mingisuguse riide! Kas just see ei suurendanud meie nakatumist? Meie keha, meie veri vajab hapnikku, mitte mikroskoopilisi riidekiude ja maskisse kogunenud baktereid! 

Kuhu on kadunud inimlik loogiline mõtlemine? 

Kui meile see üldiseks kohustuseks tehti, siis – kui mask meid kaitseks, siis oleks ju nakatumine otsekohe drastiliselt VÄHENENUD! Aga ei vähenenud, aina suurenes! 

Kui kõik need nakatunud "kandsid" maske, siis pole neist ju järelikult midagi kasu? Äkki on see maskikohustus hoopis meie tervisele kahjulik? Äkki mõjub see pidev läbi riide hingamine halvasti immuunsüsteemile? Kopsudele? Südamele? Verele? Isiksusele? Või püüab see mask koguni selle viiruse paremini kinni kui vabalt hingav nina? 

Maskikohustus kuulub väga olulise osana inimliku väärikuse, inimese elava hinge ja vaimu hävitamise vandenõusse. Just, vandenõusse! Ma ei karda seda välja öelda. 

President ju ütles välja, et meil on tegemist ususektiga! Ta ju ütles, et tema on vaktsiiniusku. Ise tunnistas! Ja kui president ja tema ametisse asetanud valitsus on vaktsiiniusku, miks siis peavad kõik inimesed nende usku mööda ennast viiruse eest kaitsma, ehkki nemad ei ole vaktsiiniusku! Miks ei või iga inimene elada oma usu reeglite järgi? Vaktsiin ei ole Jumal, vaktsiin on ebajumal. Kuldvasikas. 

Miskipärast on see uus kuldvasika-usk aga üsna nõrguke, sest kui president kindlalt usuks, et vaktsiin teda kaitseb, siis ei nõuaks ta teistelt vaktsineerimist, piisaks ju sellest, kui tema ise on vaktsineeritud, sest viirus teda ju siis ei kahjusta! Või ikka kahjustab? Kuidas kaitseb teda viiruse eest TEISTESSE süstitud ogavalk? 

Ka maskikohustus kuulub sellesse kuldvasika-ususse. See on väline märk: näete, ma allun kuldvasika-usule. 

Maskikohustus ei ole mõeldud "enese ja teiste kaitseks", see on ilmselge ja taotluslik inimeste alandamine suukorviga ahvi tasemele, anonüümseks karjaloomaks, – väärikam on surra inimesena kui elada loomana, olles ometi inimeseks sündinud! 

Mis õigus on mingil väikesel grupil öelda, kuidas demokraatliku riigi kodanikud ennast millegi eest kaitsema peavad? Igaühel peab olema õigus seda ise otsustada. 

Miks ma pean teiste kaitseks kandma maski, miks eeldatakse, et minu hingeõhk mingi ruumi õhku mürgitab? Kui ma ometi olen täiesti terve? Ma saan ju ise aru, kui ma haigeks jään, siis ma ei lähe inimeste hulka, ma olen kodus ja ravin ennast. Ma saan aru karantiininõudest, aga ma ei saa aru maskikohustusest. 

Mask süvendab inimestevahelist võõrandumist ja usaldamatust, kuni vihkamiseni välja. Me ei tunne enam üksteist ära! Me ei näe üksteise nägusid! Me ei saa enam normaalselt suhelda, sest mask blokeerib ka parima diktsiooniga hääldatud sõnad!

See ongi liberaalide demokraatia alus ja eesmärk: ajada inimesed omavahel tülli, tekitada riigis viha ja usaldamatuse õhkkond. Et saaks kehtestada aina uusi ja uusi piiranguid. 

Kahjuks on väga paljud inimesed vabatahtlikult maskiusu proselüütideks hakanud. Kui me kõik hakkaksime vastu, siis ei saaks keegi meid sundida tegema seda, mis meie väärikust alandab. 

Mask röövib inimeselt näo, identiteedi, väärikuse! Nivelleerimine näibki olevat liberaalide eesmärk, kõik tahetakse ümber lõigata kõige madalama järgi. Sest enesekindlat lollust solvab iga tark mõte, andetut plätserdajat solvab andekas kunstnik, kelle looming ülendab vaatajat ja pakub meile vaimsust ja elurõõmu. 

Tore on aga see, et rumalusel on kindel sisu ja vormi ühtsus. Ikka paistab neist sektikäskudest välja valelikkus, mis väljendub vigases keelekasutuses. "Teha tõhustusdoos"? Millest seda tuleks teha? Kas selle tegemine on igaühele jõukohane? 

Igal pool on sildid: KANNA maski! Hakakem sõnast kinni, sõbrad, ja KANDKEM edaspidi neid maske käe otsas, mitte nina ja suu peal!!

Kas vigast käsku tuleb täita? Inimene ei kanna midagi nina otsas, vaid käe otsas või seljas või süles! Inimene kannab nime. Kübarat kantakse peas, maski ei kanta näos! "Pane mask ette," oleks õige öelda. 

Ajal, mil kõrgel ametitoolil istuvaid inimesi ja koguni terveid institutsioone ei saa enam usaldada, on väga raske sundida inimesi ühtmoodi mõtlema. Informatsioon on ju kõigile kättesaadav. Ja mida rohkem meid ühtmoodi mõtlema SUNNITAKSE, mida vihasemalt kahtlejaid rünnatakse või demoniseeritakse, seda enam me hakkame kahtlema. 

Tundub, et ka Jumal on selle valitsuse vastu. Miks muidu tabab meid just nüüd üks jubedus teise järel? Eelmise valitsuse ajal ei olnud isegi koroona nii hull. Sõjast rääkimata!

Miks ei mässa meie rahvas, miks ei ole Toompea lossi esine rahvast täis, kes kooris skandeeriksid: tahame normaalset valitsust?

Need, kes Stenbocki majas omavahel riigimängu mängivad – kuidas Voldemar Panso lavaka ajal ütles: kes ei taha siin tööd teha, pangu hõlmad vöö vahele ja mingu Toompealt alla!