Aus abielurahvas kogunes Floridas 25. märtsil 2023 meeleavaldusele. Foto: Scanpix

Võltsliberaalid edendavad valesid. Sooneutraalne abielu ei anna kellelegi „hingamist". Vastupidi, see kinnistab selle soovijad nende koormatesse ja vaevadesse, kuulutades, et need koormad ja vaevad on tegelikult õndsus ja vabadus, kirjutab Objektiivi kolumnist Malle Pärn.

Usuõpetaja Toomas Jürgenstein rõõmustas sotsiaalmeedias sooneutraalse abielu tulemise üle, et „vaevatud ja koormatud" saavad lõpuks oma tahtmise. 

Kummaline analoogia. Need on Jeesuse kuulsad sõnad: „Tulge minu juurde kõik, kes te olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise." 

See on peaaegu nagu lühikokkuvõte Jeesuse lunastustööst. Tänapäevases mõttes võiks öelda, et see on nagu ausa ja oma rahvast südamest armastava poliitiku valimiskampaania loosung. See on Jeesuse kutse kõigile, kes temasse usuvad ja tema abi vajavad. 

Ta kutsub vaevatuid ja koormatuid, mitte selle maailma vägevaid. 

Ta ei kutsu neid, kes oma võimu läbi ise teisi vaevavad ja koormavad, ehkki kristliku eetika mõttes on ju nemad eriti vaevatud – oma raskete pattude koorma all. See on nende vaba valik, ja selle järgi tuleb Jeesus oma Isa Jumala paremalt käelt nende üle kohut mõistma. Nii ütleb meie usutunnistus. 

On kummaline, et usuõpetaja tsiteerib Piiblit täiesti ilmaliku, isegi otseselt ebakristliku asja toetamiseks, – selle, mida Piiblis koguni surma väärt patuks peetakse. 

Kas valitsuse otsus on tema meelest nii kõikvõimas, et suudab tühjaks teha Jumala käsud ja keelud? Ja suudab Jeesuse asemel lunastust jagada? Omal kombel muidugi, ikka farsi näol, nagu see tänapäeva liberaalidele nii omane on. 

Ma saaksin aru, kui valitsus ja seksuaalvabaduste apologeedid kuulutaksid Jumala käsud ja keelud mõistusevastasteks ja tühisteks ja sõidaksid neist ülbelt oma punase teerulliga üle. Seda nad ju tegelikult teevad? 

Milleks siis näiliselt Jumalat oma vankri ette rakendada? Kas ainult selleks, et veenda kangekaelseid kristlasi oma tegevuse õigsuses? Et, näete, Ka Jumal on ju tegelikult abielu mõiste laiendamise poolt? Et igasuguse mõnuliidu võrdsustamine kristliku abieluga on ligimesearmastus ja koguni Jeesuse antud „hingamine"? Et igasuguse paari ametliku liidu kohta kehtib sõna „mida Jumal on ühte pannud, seda ärgu inimene lahutagu"?  

Jürgenstein asetab meie valitsuse Jumala asemele, sest valitsus ju annab samasoolistele paaridele õiguse, mis kuulub Jumala käsu järgi vaid mehele ja naisele? 

Valitsus ütleb niisiis: tulge meie juurde kõik, kes te midagi teistelt ära võtta tahate, ja meie anname teile õiguse seda teha. Ja me ei luba kellelgi teie soovidele vastu hakata. Me lubame teil tühistada ja hävitada kõik inimesed, kes sellele käsule ei allu. 

Ent ikka jagavad võltsliberaalid valesid. Sooneutraalne abielu ei anna kellelegi „hingamist". Vastupidi, see kinnistab selle soovijad nende koormatesse ja vaevadesse, kuulutades, et need koormad ja vaevad on tegelikult õndsus ja vabadus. 

Ja nendele koormatele ja vaevadele lisandub väga paljude kaaskodanike pahameel ja solvumine, rahva lõhestamine kaheks vastandlikuks grupiks, ja nende inimeste ametlik vaevamine ja koormamine, kes peavad abielu endiselt mehe ja naise liiduks. 

See seadus ei too meile rahu, see suurendab konflikti konservatiivide ja võimuliberaalide vahel. See annab isekatele inimestele, kes hoolivad vaid oma isiklikust heaolust ja mõnust, õiguse ja vabaduse konservatiive represseerida, kiusata, mõnitada, halvustada, laimata. 

Võimalik, et peagi ka vangi panna, sest see LGBT aktivistide grupeering on kättemaksuhimuline ja halastamatu. Sooneutraalne abielu annab neile kätte võimu, mida nad ei jäta kasutamata.