Lauri Hussari hüsteeriline ja intellektuaalselt piiratud vene-kaardi tagumine EKRE ja Objektiivi aadressil näitab, kuidas selle pika plaaniga tegelikult lood on. E200 ainsaks plaaniks näib olevat konservatiivide laimamine ja valitsusvastutusest tõrjumine, leiab Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.

Erakond Eesti 200 on teadupärast esitlenud ennast uue jõuna, mis pakub Eestile pikka perspektiivi.

Riigikogu valimiste eel oleme näinud, mida tähendab mõiste "uus jõud" – erakonna ridades kandideerib Isamaa 2.0-iga ja kaks korda aastas edendatava "soovahetusega" 200-ga vastu betoonseina põrutanud verivärske vanameister Margus Tsahkna koos teiste kodumaise poliit- ja arvamusruumi noviitsidega, nagu kapten Zuzu, Marek Reinaasi, sooteadliku muinsuskaitse edendaja Liisa Pakosta, laulva revolutsiooni vanameister Ignar Fjuki ja kodumaise levimuusika ja kirjanduse karske klassiku Juku-Kalle Raidiga.

"Pikk plaan" tähendab aga erakonna esimehe Lauri Hussari definitsiooni kohaselt EKRE-kritiseerimist ja valitsusvastutusest tõrjumist.

Lühidalt öeldes, tegu on liberalistlik-sotsialistliku ühispartei ühe osakonnaga, mida on hämaras võimatu eristada teistest – reformist ja sotsialistidest. 

Erakonna "pikast plaanist" andis eriti kõnekalt aimu Lauri Hussari paari päeva tagune artikkel, milles taotakse vene-kaarti vastu lauda sellise intellektuaalselt nürida innuga, et peale sedalaadi šedöövri kirjapanekut soovitaksin hr Hussaril pöörduda arsti või apteekri poole. Käe luumõra korral aga suisa EMO-sse.

Hussar räägib, kuidas EKRE on edastanud Ukraina tühistamise sõnumit, milleks kvalifitseerub Hussari hinnangul väide, et Ukraina abistamise piir on Eesti jaoks kätte jõudnud.

Ma ei hakka peast kinni hoidma või nägusid tegema. Palun lihtsalt kõikidel vaatajatel mõelda, millist intellektuaalset tömpi hüsteeriat ühe erakonna esimees võib levitada: liigitada täiesti ametlikul Ukraina abistamise statistikal baseeruvat väidet, mille kohaselt on Eesti Ukraina abistamise absoluutsete tippriikide seas ning piir hakkab vastu tulema, Ukraina tühistamiseks, nõuab lihtsalt erakordselt tömpi pliiatsit.

Ehk peaks Eesti ka iseennast ära tühistama Ukraina abistamisel? Kas sellest piisaks hr Hussarile? Või peaks veel teispoolsusestki annetama Ukraina hüvavguks oma kuldse harfi, muidu võib juhtuda, et oled putinist?

Loomulikult ei jäta Hussar mainimata Varro nime. "Varro Vooglaiu poliitretoorika tipp saabus aga aasta tagasi, mil ta väljendas seisukohta, et ei ole vahet, mis värvi trikoloor Pika Hermani tornis lehvib."

Varro pole kunagi midagi sellist väitnud. Lugege veelkord üle, mida Varrol on nende süüdistuste kohta öelda. Lugege kaks korda, kui esimesest korrast ei piisa.

Loomulikult jõuab järg ka Objektiivi kätte. "Objektiiv tiražeerib püsivalt Vene mõjutustegevusena määratletud uudisteportaalide sõnumeid, importides nii massiliselt orbanismi," kiurjutab Hussar.

Ei tiražeeri. Esiteks, et globalistlik stratkom peab mõnda portaali Venemaa mõjutustegevuseks, on pahatihti sama põhjendatud kui väited, et Donald Trumpi valimisvõidule aitas kaasa Venemaa ning mees ise käis Moskvas korduvalt duši all.

Teiseks, meie viited nendele mainitud portaalidele on harvad ja sattumuslikud. Mingit süstemaatilist vahendamist ei toimu.

Aga väide, et Objektiiv vahendab Venemaa mõjutustegevuse mahitusel orbanismi? Vabandust, mida me siis ikkagi teie hinnangul vahendame ja kelle asja me teie arvates nüüd ikkagi ajame? 

Otsustage juba ükskord ära.

Kelle rahastusel ja ärgitusel see Objektiiv teie austatud eksperthinnangul tegutseb? Kas Poola äärmuslatoliiklike mutinoloogide (poolakad on teatavasti üks kõige muutinimeelsem rahvus üldse ning eriti teravalt armastatakse Venemaad teadupärast Poola rahvuslaste ja katoliiklike patriootide seas), Venemaa raudtee rööbastel ja Kremli Koka retseptidel, Prantsusmaa tagurlike Ancien Régime'i rojalistide või Ungari natsionaalsotsialistlike euroskeptikute huvides?

"EKREl on veel palju teha – Ukraina pole veel päriselt tühistatud, Eesti pole Euroopa Liidust välja astunud, Pika Hermanni tornis lehvib ikka veel sinimustvalge," lõpetab Hussar.

Ehk teiste sõnadega: EKRE programmi peamised punktid on Hussari hinnangul teiste seas Ukraina tühistamine ja sinimustvalge asendamine Pika Hermanni tornis vene lipuga.

Tuleme nüüd kõige lihtsama tõdemuse juurde. Kõik teavad, et see on vale – Hussar ise, Eesti Päevaleht, kes selle jutu avaldab, Eesti 200 juhtfiguurid ja kõik teised EKRE poliitilised oponendid.

Teades, et see on vale, öeldakse vale välja, levitatakse seda ja korrutatakse oma jutupunkte tuima järjekindlusega.

Selline ongi Star Treki dressidesse riietunud pikk plaan Eestile – lihtsalt üks suur vale.